Останнє поновлення: Середа, 20 січень, 2010 p., 19:29 GMT 21:29 за Києвом

Ющенко: Україна не має належного вибору

Віктор Ющенко збирається залишитися у політиці після того, як завершить свої президентські повноваження – про це пан Ющенко заявив під час своєї першої після першого туру виборів прес-конференції.

Віктор Ющенко посів 6 місце серед 18 кандидатів, які брали участь у першому турі президентських виборів, набравши менше 6% голосів виборців. У 2004 році Віктор Ющенко мав підтримку понад 51% українців.

Разом із тим, пан Ющенко твердить, що приймає результати виборів, і що вважає демократичність цих виборів одним із своїх найбільших досягнень за 5 років президентства. Він також закликав лідерів першого туру – Віктора Януковича та Юлію Тимошенко – гідно поводитися у другому турі виборів.

Сам же нинішній президент не підтримає жодного із цих кандидатів під час другого туру виборів, бо для них, на погляд Віктора Ющенка, європейські демократичні цінності, сповідуванні ним, є чужими. Президент також вважає, що другий тур виборів буде складний тим, що “Україна має вільні вибори, але водночас не має належного вибору.”

Віктор Янукович

Віктор Янукович

Віктор Янукович, який посів перше місце у першому турі виборів, набравши понад 35% голосів, не має наміру дебатувати із своєю суперницею, Юлією Тимошенко аж до другого туру виборів: “Те, що мені кажуть, що із жінкою марно сперечатися – це неправильно, я із цим не погоджуюся. Я, у першу чергу, вважаю, що вона є прем’єр-міністром і має відповідати за кожне своє слово. А якщо вона жінка – то має йти на кухню, і там показувати свої забаганки.”

Він також заявив, що дебатував із нинішнім прем’єром всі останні 5 років, а результатом цих дебатів стало голосування виборців під час другого туру. Крім того, пан Янукович заявив, що для втілення його програми йому потрібно 10 років президентства.

Юлія Тимошенко

Юлія Тимошенко

Юлія Тимошенко, прем’єр-міністр та кандидат у президенти, у якої - понад 25% голосів, твердить, що у разі президентства Віктора Януковича Україна може втратити незалежність, бо, мовляв, пан Янукович не є самостійною політичною фігурою.

Крім того, пані Тимошенко вважає, що вже перший тур виборів засвідчив, що українці і надалі віддають перевагу кандидатам від демократичного табору: “Багато виборів за кандидатів від демократичних сил голосує абсолютна більшість. Так вийшло і зараз. За єдиного монолітного кандидата від олігархії проголосувало трохи більше 30%. В той час, як за кандидатів від демократичної громади проголосувало значно більше 60%.”

Корисні посилання в інтернеті

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS