Тігіпку пропонують прем'єра, але він ''не піде''

Сергій Тігіпко
Image caption Хто вмовить Сергія Тігіпка і чи погодяться виборці?

Юлія Тимошенко заявила, що запропонувала Сергію Тігіпку посаду прем’єра в разі, якщо вона виграє президентські вибори. Взамін прем’єр розраховує, що пан Тігіпко підтримає її перед другим туром.

Чільний представник фракції БЮТ у ВР Володимир Бондаренко в інтерв’ю Бі-Бі-Сі підтвердив, що переговори з паном Тігіпком ведуть і Тимошенко, і Янукович. Представник БЮТ каже, що Юлія Тимошенко пропонує йому «об’єднати зусилля, але він на це не піде».

В. Бондаренко: «Юлія Тимошенко запропонувала, але мова йде про звернення до виборців, які голосували за Тігіпка, про те, що новий курс може проголосити і фактично проголосила прем’єр. І дуже багато – на 99% - програма БЮТ збігається з програмою Тігіпка. Інша справа, що зовсім інший погляд на перспективу розвитку України у Януковича.

Тігіпко: переговори були, але усім відмовив

Бі-Бі-Сі: А у Януковича кажуть, що їхня програма на 99% збігається з програмою Тігіпка...

В. Бондаренко: Ні. Тігіпко ніколи не говорив про другу російську мову, як державну. Про повноцінну участь в СНД... Та політика фактичної дискредитації уряду, яку посів президент, а також наші корінні суперники – регіонали – далися взнаки. І багато з українців не хотіли би чути, що було в останній місяць, коли поливають брудом прем’єра. І вона змушена або мовчати, або робити щось у відповідь. І тут з’являється така фігура, яка дуже м’яко, тихо і спокійно говорить про проблеми. Ми знаємо їх також. Для того, щоб їх вирішити, потрібно, як мінімум, мати підтримку у ВР, багато іншого, чого не має Сергій Тігіпко. Ми могли б об’єднати наші зусилля. Але він на це не піде. В нього є мета – найшвидше дійти до парламентських виборів. Він має свою програму з точки зору свого, насамперед кадрового просування до посади президента, але через новообраний парламент, через фракцію.

Бі-Бі-Сі: Чи готові ви до програшу Юлії Тимошенко на виборах?

В. Бондаренко: Кожний політик має бути готовим до всього. Але ми будемо робити все, щоб вона виграла. Тому що це не програш Тимошенко, а програш того курсу в Європу, який проводився останнім часом.

Разом з тим ми маємо сьогодні абсолютно неадекватні дії з боку Януковича, який, як мінімум, нічого доброго Україні не несе. Янукович заявив, що він активно підтримує спорудження газопроводу Північній потік, який виключно був задуманий, аби обійти Україну і щоб газ йшов не через Україну.

Бі-Бі-Сі: Але багато закидають Юлії Тимошенко, що вона підписала невигідні контракти з Росією...

В. Бондаренко: Нуль газу було в сховищах під Новий рік. Кран перекривався. Газова політика президента поставила її в таку ситуацію, що, слава богу, ми мали газ і пережили зиму. І нині переживаємо холодну зиму, маючи в запасі 27 мільярдів кув. метрів газу. А та політика, яка проводилася, вона призводила до щорічного перекриття газу. Україна була дискредитована.

З паном Бондаренком розмовляла Світлана Пиркало.