Південь України потерпає від негоди

Комунальні служби розчищають дорогу у Києві (грудень 2009р.)
Image caption Комунальні служби цієї зими - під тиском внаслідок потужних снігопадів

Південні області України потерпають від сильних снігопадів, на дорогах - ожеледь. Найскладніші погодні умови - в Криму, Херсонській, Миколаївській та Запорізькій областях.

Повідомляють, що десятки автобусних рейсів скасовано, на деяких трасах – застрягли автомобілі.

За повідомленнями міністерства з надзвичайних ситуацій, внаслідок погодних умов без струму у п’ятницю були понад 70 населених пунктів: в Криму – 43, у Житомирській області – 29.

Тим часом метеорологи попереджають про посилення морозів, які найближчими днями можуть сягнути -25 градусів за Цельсієм.

У Запорізькій області на Федотовій косі підтоплено 80 баз відпочинку. В Азовському морі - семибальний шторм.

Затори на дорогах

Як повідомляє із Запоріжжя кореспондентка Бі-Бі-Сі Наталка Агаркова, напередодні на підприємствах міста людей опівдні почали відпускати додому. На дорогах міста – пробки, на греблі Дніпрогесу сталася аварійна ситуація: велику фуру розвернуло на слизькій дорозі і вона повністю перекрила рух. Ніхто не постраждав, але за 10 хвилин у пробці стояли близько сотні автомобілів.

На автотрасі між Миколаєвом та Херсоном застрягли 100 автомобілів.

Майже там само де й минулого разу під час потужних снігопадів 16 грудня простояли 700 авто, які перебували в сніговому полоні майже три доби.

Негода "з’їдає" гроші у Херсоні

Як розповідає херсонська кореспондентка Бі-Бі-Сі Ірина Іванець, затор на дорозі виник внаслідок аварії вантажівки.

У Херсоні в п’ятницю зранку снігу поки не було. Але традиційно ускладнення під час снігопаду виникають в місті через збої з розчищенням доріг, що місцева влада пояснює недофінансуванням палива для снігоочищувальної техніки.

З місцевого бюджету у грудні на боротьбу з негодою витратили 400 тисяч гривень. Чиновники попереджають, що якщо погода надалі буде ускладнюватися, то грошей не вистачить, і можуть з’явитися борги перед комунальниками.