Ющенко: "Я йду, щоб повернутися"

Ющенко

Президент Віктор Ющенко твердить, що не збирається залишати політику. Пан Ющенко пояснює це тим, що політики, які спираються на ідею, завжди користуються підтримкою виборців.

"Я хочу вдруге сказати: я йду, щоб знову повернутися. Багато історичних прикладів свідчать, що політик, який дбає не про власні рейтинги і про посаду, а про інтереси держави, він і його ідеї повертаються. Хочу підкреслити: завжди повертаються," - заявив Віктор Ющенко під час виступу з нагоди Дня соборності України.

Президент також додав, що у нього немає підстав "опускати руки." Під час першого туру президентських виборів Віктор Ющенко набрав близько 6% голосів виборців, посівши лише 5 місце серед кандидатів. 5 років тому, під час попередніх президентських виборів його підтримали понад 51% українців.

Серед своїх досягнень на посаді президента Віктор Ющенко вчергове назвав демократичність нинішніх виборів, хоча й наголосив, що жоден із кандидатів, які пройшли у другий тур голосування, на його думку, не сповідують якусь ідею, а є лише популістами: "Голосувати за одного - втратити голову, голосувати за іншого претендента - не мати серця."

Без вибору

Віктор Ющенко також вважає, що під час нинішніх виборів переміг "неукраїнський проект." Він попередив про загрози національним і демократичним цінностям, які можуть постати під час президентства Віктора Януковича чи Юлії Тимошенко, серед яких згортання євроатлантичного напрямку української зовнішньої політики, втрата права власності на газотранспортну систему, маргіналізація української мови та культури.

"Починається новий етап, і його парадоксальність полягає у тому, що українці на вільних виборах, по суті, не мають справжнього українського вибору," - заявив Віктор Ющенко, підбиваючи проміжні підсумки виборчої кампанії.

Вперше заяву про те, що він іде, аби повернутися, Віктор Ющенко зробив після свого звільнення з посади прем'єра у 2001 році за часів президентства Леоніда Кучми.

Його повернення у політику як опозиціонера, а згодом, у 2004 році, як кандидата у президенти було переможним - він не тільки здобув президентську посаду, але й очолив масові акції протесту проти фальсифікації результатів перших двох турів тих виборів, що згодом дістали назву "Помаранчева революція."