Тігіпко готовий стати прем'єр-міністром

Сергій Тігіпко спілкується з журналістами
Image caption Сергій Тігіпко спілкується з журналістами

Сергій Тігіпко заявив, що не відмовлятиметься від посади прем’єр-міністра в разі надходження такої пропозиції від “президента Юлії Тимошенко або президента Віктора Януковича”.

Колишній кандидат, який посів третє місце за результатами першого туру виборів, в заяві для преси у вівторок сказав:

«Якщо будь-хто – президент Тимошенко чи Янукович – зможуть зібрати в парламенті парламентську більшість і запропонувати мені посаду прем’єр-міністра, відмовлятись від цього, безумовно, я не буду».

Реформи і зміни

Сергій Тігіпко твердить, що його не цікавить посада заради працевлаштування, й він готовий до публічних домовленостей з цього приводу виключно під пакет реформ, які потрібно здійснювати в країні.

Сергій Тігіпко підкреслив, що прийшов у політику для того, аби впливати на ситуацію в Україні:

«Що робити - мені абсолютно зрозуміло. Країні потрібні зміни», - сказав він.

Статус і роль прем'єра

Сергій Тігіпко каже, що в країні треба провести модернізацію як політики, так і в економіці та соціальній сфері, що не залишатиметься осторонь цих процесів, і тому не відмовлятиметься від посади прем’єра:

«Я добре розумію, наскільки важлива позиція прем’єр-міністра в проведенні тих змін, які потрібні сьогодні країні», - сказав Сергій Тігіпко, додавши, що він готовий і до непопулярних кроків задля реалізації необхідних реформ.

«Потрібно проводити непопулярні реформи і пояснювати людям, до яких позитивних наслідків з часом вони призведуть», - наголосив він.

Публічні переговори, а не підкилимні змови

При цьому Сергій Тігіпко ще раз підкреслив, що питання працевлаштування його не цікавить.

«Коли ми говоримо про такі серйозні справи, безумовно, мова повинна йти про пакетну угоду. І в цьому пакеті, в першу чергу, має бути чітка і зрозуміла для всіх людей антикризова програма – ті закони, які необхідно буде ухвалити для того, щоб виконати цю програму», - сказав Сергій Тігіпко.

Він підкреслив, що лише після цього може йти мова про кадрові призначення, які стануть «відповіддю на те, яким чином реалізовувати цю програму».

Також Сергій Тігіпко наголосив, що всі переговори мають відбуватися абсолютно публічно. «Ні на які підкилимні змови ні до другого туру, ні після другого туру я не піду», - сказав він.