У Тинному – ''найвища'' народжуваність і брак шкіл

Нова школа
Image caption Нова школа - поруч з маєтком пана Младзяновського, який слугував за школу більше ста років

Рівненщина кілька років поспіль утримує позицію області-лідера з народжуваності. Є в області село, де народжуваність - найвища в Європі. Втім така статистика породжує для керівництва краю проблему.

В поліських селах - переповненні школи, діти вимушені навчатися в дві зміни, або ж у непристосованих для цього приміщеннях.

П’ятикласник Сашко пригадує, що лишень пів на дев’яту вечора діставався додому. Місцева школа - переповнена, тож доводилося навчатися у дві зміни.

Село Тинне Сарненського району на Рівненщині одне з найбільших у краї, тут більше 4,5 тисяч населення, а народжуваність одна з найвищих. Тому і учнів у місцевій школі - тисяча.

Втім найбільше місцевих жителів непокоїла безпека дітей, адже маєтку пана Младзяновського, який слугує за школу, більше ста років.

Другий поверх ще у 80-х роках визнаний аварійним, розповідає мама другокласника Наталя Гудімова, якій свого часу теж довелося навчатися в цій школі: «Ми ходили і боялися, щоб на нас стеля не впала, палили дровами».

Жителям Тинного, після років чекань та численних звернень до влади, нарешті пощастило перед президентськими виборами.

Нова школа

Image caption Області ще потрібно 16 нових шкіл

Днями у селі відкрили першу новеньку школу.

Обійшлася вона в майже 20 мільйонів гривень – це гроші районного та обласного бюджетів, 10 мільйонів дав уряд Тимошенко зі стабілізаційного фонду. Аби в новенькій школі запрацювали їдальня, спортзал, актова зала та предметні кабінети треба ще 9 млн. гривень.

Але місцеві жителі все одно задоволені, адже чекали на школу більше півстоліття, розповідає мешканець Тинного Андрій Коток:

«Мені зараз 66 год, то я ще в цій школі, 60 год ждали цю школу, добивалися довго, яка власть мінялася, всі обіцяли, а потім забували».

Не вирішеною залишається проблема з непристосованими для навчання приміщеннями: нерідко школою слугують «залишки панської розкоші» маєтки, підсобні приміщення і навіть конюшня.

Так нині, за словами губернатора Рівненщини Віктора Матчука, в області 16 шкіл потребують добудови або будівництва «з нуля»:

«В першу чергу будемо забезпечувати ті села, де є висока народжуваність».

Керівництво Рівненщини далі сподівається на допомогу уряду.