Севастополь лікує рятівника кота

Дмитро Кудрявцев
Image caption Дмитро Кудрявцев чекає на серйозну операцію

Тисячі людей у Севастополі на якийсь час переключились із передвиборчої теми та слідкують за долею свого земляка, який у морози намагався врятувати загнаного кота, але впав і отримав дуже тяжкі пошкодження.

Драматичний випадок стався якраз тоді, коли у Криму лютували морози. Мешканці та працівники центрального ринку Севастополя звернули увагу на кота, що вже не першу добу сидів на високому дереві. Тварина ніяк не наважувалася спуститися по слизькому стовбуру.

«Була вже четверта доба. Йду і, відверто кажучи, боюсь підняти голову, бо тоді був сніг, холод: сидить чи не сидить. Дивлюсь -- сидить, бідолага», -- розповів перехожий Валерій Кондратьев.

Врешті вантажник місцевого ринку Дмитро Кудрявцев, який завжди підгодовував котів, наважився залізти на дерево, щоб врятувати тварину.

Дмитро Кудрявцев: "Пам'ятаю, несподівано обломилась гілляка. Коли впав, перша думка -- тільки б не паралізувало. Я одразу спробував порухати пальцями рук та ніг. Почулись голоси. Хтось закричав: треба викликати «швидку». Дякую, люди допомогли…"

Image caption Наляканий кіт просидів на дереві чотири доби

Через падіння у Дмитра стався компресійний перелам хребта, один з уламків якого потрапив до каналу центральної нервової системи. Наразі Дмитро та лікарі чекають, доки уламок хребта зафіксується. Після цього чоловіку мають зробити складну хірургічну операцію, під час якої уламок хребта буде вилучений, а на його місце буде вмонтований металевий імплантат.

Зворушлива новина сколихнула все місто. Тисячі людей слідкують за повідомленнями ЗМІ, сотні збирають гроші на складну операцію.

Image caption Нова господиня врятованого кота назвала його Майклом

«В принципі, на мій погляд, кіт такого не коштує. Він міг би і сам якось вилізти. Але цей молодий хлопець - молодець. Він за кішку майже життя віддав», -- сказала Бі-Бі-Сі перехожа на ім'я Дар'я.

Доля кота, якого його нова власниця Тетяна Морозова назвала незвичним для Севастополя ім'ям Майкл, дійсно виявилася більш щасливою: його врятували монтажники місцевого тролейбусного депо.

Тепер вся увага севастопольців прикута до постраждалого Дмитра. Він сам не жалкує, що спробував допомогти коту. Каже, то був поклик серця та душі. А ще каже, що і надалі буде допомагати тваринам.