Тимошенко й Янукович провели дебати заочно

Тимошенко і Янукович брали участь у токшоу Шустер Live 2008 року
Image caption Тимошенко і Янукович брали участь у токшоу Шустер Live 2008 року

Кандидати у президенти Юлія Тимошенко та Віктор Янукович за тиждень до другого туру виборів одночасно взяли участь у політичних ток-шоу на двох різних телеканалах.

Віктор Янукович, виступаючи в ефірі програми «Шустер Live», виключив можливість того, що в разі його обрання президентом, Юлія Тимошенко буде прем’єром. "Цього не станеться", - запевнив він. Пан Янукович звинуватив уряд Тимошенко у рекордному для світу падінні економіки. На питання щодо того, чи зможуть Тигіпко і Яценюк бути в нього прем'єрами, Янукович сказав, що це станеться лише, якщо вони згодяться виконувати його виборчу програму. Віктор Янукович також пообіцяв протягом п’яти років знизити ПДВ та податок на прибуток. Відповідаючи на питання щодо його минулих судимостей, лідер Партії регіонів сказав, що «помилки його молодості змушують його співчувати людям і краще їх розуміти».

Тимошенко обіцяє «залізний порядок»

Image caption Тимошенко під час програми Велика політика

Водночас прем’єр-міністр Юлія Тимошенко в ефірі програми "Велика політика" пообіцяла в разі своєї перемоги навести в країні “залізний порядок». Вона заявила, що якщо стане президентом, об’єднає навколо себе всю «демократичну команду». "Мій перший крок, який буде на посаді президента - це консолідація всієї демократичної команди в Україні. Консолідація всіх кандидатів у президенти, які в першому турі йшли так само з дуже добрими, чіткими програмами", - зазначила прем'єр. Пані Тимошенко також запевнила, що ставши президентом одразу підпише бюджет на 2010 рік. Також Юлія Тимошенко вкотре закинула своєму опонентові у «неграмотності», маючи на увазі випадок, коли Віктор Янукович назвав Антона Чехова «українським поетом».

Прем’єр також у своєму виступі повторила свої звинувачення на адресу Віктора Януковича щодо привласнення резиденції Межигір’я. Водночас пані Тимошенко вкотре уникнула відповіді на питання про свої доходи та місце проживання. Вона заявила, що живе «в орендованому невеличкому будиночку» і додала, що може запросити туди журналістів. На уточнюючі питання щодо відсутності у декларації відомостей про її житло, прем’єр сказала, що її декларація «нормальна, достойна, як у нормального прем'єр-міністра. Більше мені додати нічого". «Якщо ж питання – до Генпрокуратури. Дайте мені поспілкуватися з людьми, тому що кожна хвилина цієї передачі дуже дорога для мене", - сказала Юлія Тимошенко. Як відомо, 1 лютого мають відбути теледебати кандидатів у президенти на Першому національному каналі. Однак Віктор Янукович відмовився брати в них участь.

Якщо він не прийде, то увесь ефірний час зможе використати Юлія Тимошенко.