Комуністи й НУНС коментують указ про УПА

Ветерани ОУН-УПА у День Героїв у Львові, 2005 рік (фото УНІАН)
Image caption Ветерани ОУН-УПА у День Героїв у Львові, 2005 рік

Указ Віктора Ющенка про визнання учасників визвольних рухів воюючою стороною і борцями за незалежність України, зокрема вояків УПА та членів ОУН, наштовхнувся на протести.

Подробиці про указ

Серед тих, хто традиційно висловлюється проти – комуністи і радикальні ліві. Вони називають це зрадою інтересів держави.

Депутат-комуніст Петро Цибенко переконаний, що указ президента Ющенка незаконний і буде скасований новим главою держави.

Петро Цибенко: Мене не дивує та обставина, що указ вийшов саме зараз – ні до першого туру, ні всередині його правління. Я вбачаю в ньому два аспекти. По перше, це, як кажуть у певному середовищі, контрольний постріл у голову ветеранів Великої Вітчизняної війни в рік 65 річчя ветеранів цієї війни. Відомо, що керівники держав СНД підписали план спільного святкування 65 річчя перемоги над фашизмом.”

Представники націонал-патріотичних сил України вважають цей указ Віктора Ющенка логічним у політиці збереження національної пам’яті.

Разом з тим аналітик нагадують, що указ має набути законодавчого оформлення, а у ВР, на їх думку, навряд чи знайдуться для цього голоси.

Представник фракції НУНС Іван Стойко каже, що виконати указ президента буде важко, адже у ВР немає більшості, яка б проголосувала за відповідний законопроект. Такий зареєстрований у парламенті ще з 2008-но року.

Пан Стойко - один із його авторів. Він переконаний, що українців, які брали участь у Другій світовій війні, не слід розділяти на чужих і своїх, адже вони всі брали участь у ній і всі воювали за Україну.

Іван Стойко: Одна сторона визнана, а інша - не визнана, на жаль. І необхідно визнати тих, хто справді боровся за українську державу, нехай під іншими стягами. Зокрема, мова йде про синьо-жовтий, який є сьогодні державним. Їх брати-українці боролися під червоними прапорами. Таке було життя. Так історія склалася, бо Україна була розділена, існувала, як частина території, яка не мала своєї державності між різними державами чи імперіями. Багато народів проходило через це. І якщо ми зрозуміємо саме це, то ми зуміємо переступити через те, що нас роз'єднує багато-багато років і врешті решт це буде добрий приклад для молодого покоління, яке сьогодні виховується в українській державі.