Черкаси: 20 років на побудову дитячої лікарні

Тимошенко в Черкасах
Image caption Прем'єр Тимошенко презентувала Черкасам 40 автомобілів швидкої допомоги, однак це не замінить черкащанам дитячу лікарню

За показником поширеності захворювань серед дітей Черкащина має один із найвищих рівнів у країні. Черкащина - єдиний регіон в Україні, де досі нема обласної дитячої лікарні.

Зараз дітей із усієї Черкащини - а це близько двох тисяч щороку - лікують у міській дитячій лікарні Черкас.

Обласна лікарня будується вже 19 років. У 2000 році будівництво взагалі зупинили через брак коштів. Продовжили у 2006-му - з держбюджету виділили на це 30 мільйонів гривень. За ці гроші збудували тільки поліклініку, неонатальне відділення та котельню.

Експерт з державного управління на Черкащині В'ячеслав Шарий пояснює, чому досі в їхній області немає обласної дитячої лікарні.

"Спочатку фінансування було, потім його почали скорочувати. Після того, як прем'єр-міністра Тимошенко, в перший її прихід, змінив Янукович, зменшили фінансування на обласну дитячу лікарню".

Одна з проблем - фінансування, а друга - корупція

Начальник Головного управління охорони здоров'я Черкаської області Юрій Кувіта розповідає, як і коли виділяли кошти на добудову лікарні: "Найбільше виділено коштів у 2005-06 році. Шостий-сьомий рік нам дав можливість зробити серйозний поступ у будівництві, а далі восьмий, дев'ятий рік - ніякі звернення на всі рівні і доручення президента і всіх прем'єрів за цей період включити в бюджет - в бюджет не включалися".

У 2006-му році в області було створено фонд підтримки будівництва дитячої обласної лікарні. Від жителів області на його рахунок тоді надійшло 2 мільйони гривень. Допомагав обладнанням та підготовкою фахівців також фонд "Україна-3000", який очолює дружина президента Ющенка.

Але у 2007-му роботи знову законсервували. Тоді місцева преса писала, що на добудову потрібно ще 60 мільйонів гривень, але Кабмін грошей не давав. У бюджеті на 2008 грошей на лікарню також не передбачили, хоча обласне керівництво про це не раз просило.

Прем'єр Тимошенко переадресувала це прохання до бюджетного комітету Верховної ради, і питання так і зависло у повітрі.

Депутат Черкаської міськради Володимир Столярчук фракції "Наша Україна" закидає прем'єру те, що вона не уважна до проблем Черкащини.

"Після того як Юлія Володимирівна зайняла пост прем'єра, всі програми, що стосувалися Черкащини, вона ігнорувала, тому що вона не могла сприйняти спокійно відносно успішну роботу Черевка на посаді губернатора і його дружбу з Ющенком."

Обласну Черкаську дитячу лікарню обіцяли добудувати у 2009 році. Тепер керівник обласного управління будівництва Юрій Кулик каже, що кошти, необхідні на завершення будівництва, закладені у проекті бюджету на цей рік, який ще досі не ухвалений.

Про те чи буде на Черкащині вже цього року свій дитячий лікувальний заклад, Юлія Тимошенко під час останнього візиту до області нічого не сказала. Невідома й позиція з цього питання іншого кандидата в президенти Віктора Януковича.