Навіщо Партії регіонів зміни в законі про вибори?

Намети Партії регіонів
Image caption Партія регіонів готується до протистояння і розбиває намети в Києві

Запобігання можливим фальсифікаціям - тема обговорення на засіданні РНБО, на яке запрошено кандидатів у президенти Віктора Януковича та Юлію Тимошенко.

Обидві політичні сили, які представляють ці два кандидати, вимагають негайно внести зміни до закону про вибори.

Партія регіонів, зокрема, пропонує змінити закон так, аби виборчі комісії могли проводити засідання навіть за відсутності кворуму.

Зараз у законі записано: "Засідання можливі лише за умови, коли є не менше двох третин членів комісій".

Верховна рада вже проголосувала за цей закон у першому читанні, його підтримали також Блок Литвина та комуністи, що дає підстави говорити про обриси нової коаліції.

Ситуацію прокоментував депутат від партії регоінів Вадим Колесниченко.

Бі-Бі-Сі: Навіщо вам за кілька днів до виборів змінювати законодавство, адже міжнародні експерти наполегливо не радять цього не робити?

Вадим Колесниченко: Міжнародні експерти не дуже відчувають ситуацію, яка є у нас в Україні, а ми, як реальні переможці цього процесу, хочемо запобігти фальсифікації та зриву виборчої кампанії. У нас є підстави усе це відчувати.

Бі-Бі-Сі: Але ж у законі записано, що засідання виборчих комісії можуть відбуватися лише, коли присутні дві третини членів. А тут не буде такої кількості...

Вадим Колесниченко: Так, Ви маєте рацію. Ви ж говорите про демократичну державу? Ми зараз маємо сформовані комісії - 50%-50 % учасників від кожного кандидата. Уявіть собі, що одна половина просто відмовляється приймати участь в роботі комісії, чи відмовляється щось підписувати, і як наслідок не можливо закрити протокол виборчої дільниці, і якщо це зробити на більшій половині дільниць, то після цього неможливо буде підбити підсумки всенародного волевиявлення. І маємо зрив виборчої кампанії.

Бі-Бі-Сі: А Ви чули заяву ЦВК, яка твердить, що в разі як такий закон буде ухвалено, то це призведе до двовладдя у виборчкомах, а відтак до можливого зриву виборів?

Вадим Колесниченко: Це можливо. Але те, що ми маємо зараз, то це гарантія того, що вибори будуть зірвані.

Бі-Бі-Сі: Так тоді може і не потрібно його узаконювати, якщо такий варіант можливий?

Вадим Колесниченко: Можна взагалі залишити Ющенка і Тимошенко при владі і залишити намагання людей змінити ситуацію.

Бі-Бі-Сі: Ми не говоримо про такі площини вирішення питання...

Вадим Колесниченко: Ми бачимо реальні перепони в організації виборчого процесу. ЦВК вже зафіксувала намагання представників БЮТ в окремих округах зірвати навіть засідання комісій. Ми вже усе це маємо.

Бі-Бі-Сі: Представники БЮТ також заявляють, що з боку Партії регіонів також відбуватимуться фальсифікації. Зокрема БЮТ заявляє, що робитиме все, аби ці зміни не були ухвалені. Чи означає це, що робота парламенту сьогодні, скоріш за все, буде заблокована?

Вадим Колесниченко: Може бути все, що завгодно. Але ми самі ймовірні переможці перегонів, це все зрозуміло. І представники влади хапаються за соломинки, щоб залишитися при владі і зірвати виборчий процес. Тому ми звертаємося до народу України, щоб він не дав себе обманути, і не дав зірвати виборчий процес.

Бі-Бі-Сі: А навіщо так багато розбивають наметів вашої політичної сили у столиці?

Вадим Колесниченко: Ми маємо інформацію, що пані Тимошенко хоче запропонувати силовий варіант вирішення виборчої кампанії. Ми вже не дамо повторити 2004 рік. Ми зможемо захистити вибір народу від намагань тих, хто себе вже дискредитував.