Шевченко: зміни ставлять закон за межі здорового глузду

Вибори
Image caption БЮТ каже, що робитиме все можливе, аби новий закон про вибори не набрав чинності

БЮТ заявляє, що його головними стратегічними завданнями є недопущення реалізації Закону про вибори президента в новій редакції, відвернення фальсифікацій та залучення до голосування 7 лютого найбільшої кількості людей.

Представник фракції БЮТ Андрій Шевченко в інтерв'ю Бі-Бі-Сі також відкинув звинувачення ПР у начебто намірах прихильників Юлії Тимошенко перешкодити голосуванню, зокрема, шахтарів.

Андрій Шевченко: Ми готові до голосування більше, ніж Україна до Олімпіади. У нас на 100% подані всі кандидатури членів дільничних і окружних виборчих комісій. Подані всі кандидатури спостерігачів. Ми чекаємо на голосування. Є все для того, аби вибори пройшли чесно і якісно по всій країні. Щодо ставлення до шахтарів, то ми чули, як Віктор Янукович перед першим туром називав покидьками тих гірників, які вирішили голосувати не за нього, а за Юлію Тимошенко. Я думаю, що тут є проблема, тому що Янукович і його команда не можуть зрозуміти, що коли ти шахтар і живеш в Донбасі, то зовсім не факт, що ти мусиш голосувати за Януковича.

Бі-Бі-Сі: Верховна Рада проголосувала за зміни до закону про вибори, запропоновані ПР. Ваша політична сила звернулася до спікера Литвина з проханням не підписувати цей закон, таке ж звернення пролунало до президента. Чому вас не влаштовують ці зміни?

Андрій Шевченко: Тому що нові зміни ставлять закон поза межами здорового глузду. Перша проблема - це проблема кворуму. За новою редакцією, знімається поняття кворуму. Тобто, достатньо двом із 16 членів дільничної комісії зібратися, вони вже можуть ухвалювати рішення. І друге - будь-яке рішення нижчої комісії може перекривати рішення вищої комісії, аж до ЦВК, де нині є чітка більшість у ПР. Це підстава, щоб цей закон не став реальністю. Дуже сподіваємося, що Віктор Ющенко не підпише цей закон. Бі-Бі-Сі: У п'ятницю останній день агітації, але зараз у Києві почали з'являтися намети від БЮТ, так само як і від Партії регіонів. Навіщо ви розставляєте намети?

Андрій Шевченко: Наша стратегія має три пункти. Нині будь-якою ціною потрібно добитится, аби зупинити підписання закону про вибори в новій редакції, бо він ставить вибори під повний сумнів. Друге - потрібно, щоб всі, хто вболіває за долю країни, прийшли і проголосували. Ми дуже покладаємося на виборців тих кандидатів, хто не пройшов у другий тур. І третє - потрібен чесний підрахунок голосів. Ми не готуємося ні до майданів, ні надзвичайних ситуацій, ми готуємося до чесного голосування. Під час чесного голосування є всі шанси у Юлії Тимошенко.

Бі-Бі-Сі: ПР каже про можливі варіанти силового вирішення проблеми...

Андрій Шевченко: Ми покладаємося не на вуличні акції, силові речі, а на добру свідому волю людей. Як казав Любомир Гузар, неучасть у голосуванні і неучасть у виборах - це втеча від себе, від ухвалення сильних якісних рішень. Тому Тимошенко в ці години і дні буде апелювати до людей, аби вони прийшли і проголосували за зміни в Україні.