Чому побільшало людей у санаторіях і наметах?

Намет ПР

З наближеннням другого туру президентських виборів обопільні звинувачення двох головних політичних сил набувають нових обертів.

БЮТ попереджає, що до дитячих таборів і санаторіїв навколо Києва дедалі більше завозиться прихильників від Партії регіонів.

Ті, хто відпочивав у ці дні в санаторіях, теж помітили великі скупчення людей.

Зі свого боку регіонали кажуть, що бютівці готуються перешкодити, зокрема, шахтарям Донбасу прийти на голосування 7 лютого.

Керівник МВС Юрій Луценко твердить, що у нього є інформація про завезення до санаторіїв поблизу Києва кількох сотень охоронців і спортсменів від Партії регіонів.

Тим часом заступник міністра внутрішніх справ Олександр Савченко скаржиться, що навіть його відомство не змогло заброноювати для міліції з областей, яка має приїхати на випадок неординарних ситуацій, місця у санаторіях біля столиці. Адже вони були вже зайняті, а новий заїзд, за словами керівника МВС, розпочнеться вже 4 лютого.

За повідомленнями деяких ЗМІ, був проведений експеримент, коли на прохання по телефону забронювати місця для людей, які будуть брати участь у мітингах, адміністратори цих закладів рекомендували мобільні телефони певних осіб, які можуть посприяти у забезпеченні номерів.

Вчитель з Полтавщини Іван Лисенко, який відпочивав у січні в одному із санаторіїв Ворзеля під Києвом, сказав Бі-Бі-Сі, що він бачив там великі скупчення людей, хоча і не зміг розібратися, хто вони такі були.

"У Ворзелі я відпочивав. Те, що там робилося, робилося дуже хитро і таємно. Людей дуже багато було. А звідки вони - хто його знає. Бачили, що якісь люди. А що за люди, звідки вони - ніхто з нами на таку тему не говорив. Видно, була інструкція. Я сам у ці ігри 10 років грав, тільки тоді, в часи Кучми. Як це все організовувалось, я бачив. Це молоді люди в основному. Транспорт там стояв постійно", - розповів Іван Лисенко.

Ще раніше Юлія Тимошенко заявляла, що навколо Києва будинки відпочинку заповнені бойовиками, які готові до захоплення влади, і звинувачувала регіоналів у намаганнях діяти методами 2004 року. Партія регіонів відкидає такі закиди.

Голова СБУ Валентин Наливайченко теж заперечує присутність бойовиків.

"Щодо бойовиків в Київській області, або в місті Києві. Я відповідально заявляю: після того, як відпрацювали кожний санаторій, кожну базу відпочинку в Київській області, немає бойовиків, людей зі зброєю. Не треба залякувати громадян. В разі намагань таке організувати, має реагувати правоохоронна система - СБУ, МВС. Станом на сьогодні перевірено, взято на контроль і до кінця голосування СБУ контролюватиме те, щоб такі люди не з'явились, щоб зброя, вибухівка не з'явилася", - заявив голова СБУ.

Разом із тим Віктор Янукович звинувачує опонентів у тому, що вони руками окремих керівників шахт планують у день виборів затримати гірників, відібрати у них паспорти для того, аби не дати їм можливість проголосувати.

Лідер регіоналів попередив, що з цією ситуацією "розберуться за повною програмою."

БЮТ називає такі закиди вигадкою.