Грузія вже не шле спостерігачів в Україну

Грузинські спостерігачі
Image caption Грузинські спостерігачі в аеропорту Донецька в час першого туру голосування.

Громадяни Грузії не братимуть участі у спостереженні за другим туром президентських виборів в Україні – заявила прес-секретар президента Грузії Манана Манджгаладзе.

“Президент Грузії бажає успіху українському народові у виборі нового президента, і зазначає, що Грузія не мала намірів втручатися у президентські вибори в Україні або підтримувати когось із кандидатів,” – заявила речниця грузинського президента.

Крім того, як твердить пані Манджгаладзе, у зв’язку із тим, що питання присутності грузинських спостерігачів в Україні під час першого туру виборів президента викликало багато суперечок, то цього разу Грузія взагалі офіційно не направлятиме своїх спостерігачів до України, а президент Грузії закликав громадян країни, які входять до складу міжнародних місій спостерігачів, також повернутися додому.

Протидія грузинським спостерігачам

Напередодні першого туру президентських виборів в Україні 17 січня, не зважаючи на рішення Київського апеляційного адміністративного суду, Центральна виборча комісія відмовилася реєструвати як спостерігачів понад 2 тисяч громадян Грузії, згідно зі списком, підготовленим посольством цієї країни в Україні.

У ЦВК мотивували це рішення “неправильним оформленням документів.”

Блок Юлії Тимошенко наполягав на необхідності реєстрацій цих спостерігачів, аби вони могли запобігти фальсифікаціям у Східних та Південних регіонах України.

Водночас представники Партії Регіонів заявляли, що під виглядом спостерігачів, до Східних регіонів України мають приїхати “бойовики,” які мають контролювати хід голосування у областях, що традиційно забезпечують головну підтримку партії.

Напередодні другого туру виборів лідер Партії Регіонів Віктор Янукович у своєму зверненні до виборців на телеканалі Донбасс заявив, що “псевдоспостерігачі”, які планують приїхати у цей регіон 7 лютого, матимуть нагоду зрозуміти характер донеччан: “Хай вони ще спробують приїхати. Я думаю, вони зрозуміють, який тут характер, у цьому регіоні.”