Одеса стала найбільш комфортним містом

На вулицях Одеси
Image caption На вулицях Одеси

На сьогодні серед великих міст України найбільш комфортним для проживання є Одеса.

Про це повідомили представники аналітично-дослідницького центру «Інституту міста», який презентував результати проведеного організацією аналітичного дослідження “Краще місто України”.

Оцінка комфортності здійснювалась за 17 статистичними показниками. Вивчались лише великі міста з населенням понад 670 тис.: Дніпропетровськ, Донецьк, Київ, Одеса, Кривий Ріг, Харків, Львів.

Image caption Київ

Для оцінки бралися, зокрема, показники: демографічні – народжуваність, смертність, шлюби, розлучення; житлові умови населення (скільки квадратних метрів припадає на одного члена сім’ї, скільки житла будується, який рівень житло-комунальних платежів); щодо освіти – забезпечення школами та дитячими садками; щодо розвитку міського еклектротранспорту, тобто екологічно-чистий і який має чіткий кілометраж та найбільш точну статистику перевезень, ніж автотранспорт; показники соціальної напруги – безробіття і злочинність; рівень екології – шкідливі викиди і заліснення територій.

Директор аналітично-дослідницького центру «Інституту міста» Олександр Сергієко підсумуваврезультати дослідження після демонстрації графіків рейтингу названих семи міст за кожним з визначених показників:

“В результаті дослідження доведено, що Одеса є найбільш комфортним, безпечним містом для життя з огляду на умови проживання населення. На другому місці - Київ. І на третьому – Дніпропетровськ”.

Наступними у рейтингу в порядку зниження комфортності стали: Кривий Ріг, Львів, Харків, Донецьк, Запоріжжя.

Image caption Дніпропетровськ

На переконання дослідників, Одеса зуміла створити найкращі умови для проживання своїх громадян завдяки ефективному використанню коштів бюджету міста.

Зокрема, як приклад він навів актуальну ситуацію з прибиранням снігу: “Я був біля нашого Оперного театру в Києві два дні тому. Національна опера України вся лежить завалена льодом і снігом! А вчора в Інтернеті побачив фотографію Одеського оперного театру - там чисто, прибрано, сніг лежить, але прибраний. Тротуари розчищені. Ось вам простий наочний приклад. Для того, щоб прибрати сніг з міста не потрібно бути лауреатом Нобелівської премії, треба чітко дати команду, забезпечити пальним та вигнати машини на чистку в першу ж ніч...”

У свою чергу член Науково-експертної ради «Інституту міста» Володимир Чекмарьов, один з авторів нинішнього Генплану столиці, наголосив, що саме Київ повинен був би займати перше місце в зазначеному рейтингу, водночас через “спонтанні рішення” нинішнього керівництва міста щодо проблем, що виникають, столиця вже два роки як майже зупинила свій розвиток, а звідси й втрата найвищих показників для проживання.

“Є Генеральний план, який розписаний по роках. Є програма інженерно-технічного забезпечення. Через 3 роки – 2012 рік – це рубікон розвитку Києва, бо буде відбуватися серйозний спортивний захід. Але чую зараз тільки одне: ми розробимо новий Генплан і згідно з ним ми будемо розвиватися. Пізно, панове! Треба сьогодні взяти наш Генеральний план, який діє до цього часу і виконувати його, зробивши коригування. Іншого шляху немає ”, - сказав Володимир Чекмарьов,

При цьому, на його думку, не треба чекати допомоги від держави, а спрямувати кошти міського бюджету саме на виконання існуючого Генплану.

Image caption Контрактова площа уКиєві

Говорячи про результати презентованого дослідження Володимир Чекмарьов звернув увагу, що в розрахунки показників по Києву бралось 2 млн. 722 тис. населення столиці:

“А то я чув від мерії, що 5 млн. населення. Не доведи Боже, щоб мій колега взяв ці 5 млн., то Київ був би на самому останньому місці після Житомира”.

“Сьогодні треба зробити програму по кожній сфері. Ці програми в нас напрацьовані і по них працювати. І тоді ми скажемо, що Київ є на першому місці”, - наголосив фахівець.