Україна обирає президента

сцена біля ЦВК
Image caption У передень виборів біля ЦВК Партія регіонів споруджувала сцену

У неділю виборці в Україні голосують у другому турі президентських виборів, на яких змагаються прем’єр Юлія Тимошенко і лідер опозиції Віктор Янукович.

Напередодні штаби обох кандидатів повідомляли про виявлення порушень на виборчих дільницях, зокрема у східних областях, метою яких обидві сторони називають фальсифікації.

Подробиці тут

Також у суботу, коли за законом заборонена виборча агітація, повідомляли про низку порушень цього правила.

Юлія Тимошенко, яка раніше твердила, що підніматиме людей, очікуючи фальсифікацій, у неділю голосує в Дніпропетровську.

Віктор Янукович голосує на одній з дільниць у Києві. Під час свого останнього виборчого мітингу він висловив упевненість у перемозі.

Подробиці тут

Виборчі дільниці в Україні завершують роботу о 20 годині. Результати екзит-полу мають бути відомі приблизно через годину після закриття дільниць.

Раніше Рада національної безпеки та оборони ухвалила рішення про посилення охорони основних адміністративних будівель у Києві, зокрема Секретаріату президента, Кабінету міністрів, Верховної Ради, Київського апеляційного адміністративного суду та Вищого адміністративного суду України, який має працювати цілодобово в очікуванні великої кількості скарг про порушення на виборах. Адміністративні будівлі мають охороняти півтори тисячі міліціонерів.

Участь у виборах можуть взяти понад 36, 5 мільйонів виборців. Загалом в Україні – майже 33,5 тисячі виборчих дільниць.

Тим часом, за словами кореспондентів, багато людей в Україні не зможуть проголосувати через те, що мешкають не за місцем прописки.