Колесниченко: у Раді буде нова коаліція

вибори
Image caption В очікуванні результатів...

Вчора ввечері Юлія Тимошенко зібрала своє найближче оточення, можливо, для того, щоб вияснити, до яких подальших кроків вдатися вже після оголошення результатів виборів. А чи готові до таких кроків БЮТ, зокрема, оскарження результатів виборів прихильники Віктора Януковича?

Коли Фідель Павленко зв'язався з депутатом Партії регіонів Вадимом Колесниченком, він насамперед попросив його прокоментувати припущення про те, що беручи до уваги невеликий розрив між обома кандидатами у президенти, Юлія Тимошенко може оскаржувати результати виборів у судах, посилаючись на наявність якихось фальсифікацій чи порушень під час виборів.

Вадим Колесниченко: Безумовно, ми все це чули і ми готові до різного розвитку подій. При цьому ми розуміємо, що в Західній Україні за годину до закінчення голосування незрозуміло збільшилася явка виборців, але ми на це не звертаємо уваги, бо в нас головне завдання - це те питання, яке очікує вся держава: як об'єднати державу заради одного - боротьби з бідністю і виводу України із кризи. Це складні питання, і ці позови - тільки затягування часу. Жодних правових підстав для того, щоб вибори були визнані недійсними, нема. І це підтвердили міжнародні спостерігачі.

Нова коаліція?

Бі-Бі-Сі: Один із керівників БЮТ Микола Томенко сказав, що його політична сила готова працювати в опозиції. Але беручи до уваги, що розрив між Віктором Януковичем та Юлією Тимошенко є не настільки великим, якщо Юлія Тимошенко не піде у відставку добровільно, до чого закликав її Віктор Янукович, чи бачите ви можливу співпрацю двох ключових політичних сил у парламенті та, скажімо, такий сценарій, коли зберігається певний статус-кво: Віктор Янукович - президент, Юлія Тимошенко - прем'єр?

Вадим Колесниченко: Я беру до уваги першу частину заяви пана Томенка про те, що вони готуються до виходу в опозицію. Друге, щодо співпраці з пані Тимошенко вже всі неодноразово отримали відповідь: у нас нема збігу щодо ідеологічних питань, і пані Тимошенко - це окрема людина, ми її розділяємо від політичної сили, і вона піде у відставку, незважаючи на те, хоче вона цього чи ні. Переважна більшість працівників блоку Тимошенко вже готова співпрацювати з Партією регіонів і з усіма силами, які є в коаліції більшості.

Переговори, перемовини, переформатування

Бі-Бі-Сі: Ви говорите це на підставі вже якихось переговорів з представниками БЮТ?

Вадим Колесниченко: Ми ведемо перемовини, як будь-яка політична сила, останні півроку. Я вас запевняю, що найближчим часом, тиждень-два, у Раді буде створена нова коаліція. Можливо, вона буде технічна, можливо, вона буде тимчасова. Але те, що Тимошенко найближчим часом не буде вже прем'єр-міністром, це рішення остаточне і оскарженню не буде підлягати.

Бі-Бі-Сі: Чи покладаєтеся ви у цих переговорах і у питанні формування майбутньої більшості на значну частину блоку НУНС?

Вадим Колесниченко: Безумовно, є у нас перемовини з частиною представників НУНС і з частиною представників блоку Юлії Тимошенко. Але зважаючи на регламент та на діюче законодавство, ми маємо співпрацювати та отримати коаліцію тільки з діючими фракціями. Чи перевагу політичних сил у парламенті. Такою силою є НУНС. І з ними у нас є перемовини, і з БЮТ також у нас є перемовини. НУНС сьогодні вже практично схильний до того, щоб з нами об'єднатися у тому, щоб створити коаліцію. У нас є велика кількість представників БЮТ, які хочуть з нами співпрацювати. Але це не переважна більшість. Тому, в першу чергу, ми будемо звертатися до Народного союзу "Наша Україна".

Бі-Бі-Сі: Тобто зараз питання про можливий розпуск Верховної Ради і дочасні вибори у парламент не стоїть?

Вадим Колесниченко: Сам президент Віктор Янукович заявив, що він хоче стабільності у державі, і ми співпрацюємо з усіма політичними силами, які готові співпрацювати з Януковичем і об'єднатися заради виконання його програми, з якою він ішов до перемоги у цих виборах. І ми співпрацюватиме з тими, хто нас підтримує. Більшість Блоку Тимошенко нас підтримує, але, як я вже казав, це не переважна більшість. Поки що. Тому ми й будемо співпрацювати з союзом "Наша Україна".