Пересувний концтабір для тварин

Лев
Image caption Лев не може зіпнутися на задні ноги (Фото sever.lg.ua)

У Севєродонецьку Луганської області напризволяще покинутий пересувний зоопарк. Місцеві мешканці розповідають, що тварин утримують в жихливих умовах.

Лев, ведмеді, верблюд, вовк, пума, павич, вепр, кози, лами, страус, замерзають і їм нічого їсти. "Пересувний концтабір для тварин" - так назвала зоопарк українська преса.

За словами очевидців, лев не в змозі піднятися на задні ноги, у нього відморожений хвіст та ніс і остання стадія дистрофії, у верблюда копита в крові. Вже декілька тижнів тварини лежать на своїх екскрементах у тісних клітках. Видно також, як звірі порсаються у своїх клітках, намагаючися знайти хоча б що-небудь їстівне.

Як розповіла Бі-Бі-Сі активістка Національного екологічного центру Наталія Вишневська, на сполох почали бити жителі міста, які помітили цей зоопарк.

За їх словами, він відкритий і без охорони:"Їх не годують, вони всі замерзають і абсолютно хворі. Власника ніякого немає. Він покинув цей зоопарк і подався десь у своїх справах."

Наталія Вишневська також із жахом розповіла, що іноді замерзаючих звірів підгодовують іншими - безпритульними - тваринами, яких ловлять на вулицях і живими кидають до кліток.

"Зараз ми підняли на ноги всіх людей, яких тільки можна було. По-перше, цим повинна займатися безпосередньо місцева влада, по-друге, це різні державні ветеринарні інстанції. Ми вже навіть вирішили дзвонити до МНС," - розповідає Наталія Вишневська.

В міськраді Севєродонецька говорять, що цей зоопарк мав покинути місто ще 5 лютого, але через негоду від'їзд відклали.

Водночас, власник закладу Теріел Піпія заперечує заяви жителів міста про те, що його тварини недоїдають. Також він пообіцяв, що із Северодонецька зоопарк поїде буквально на днях.

Але еклоги нагадують, що пересувні зоопарки заборонені в Україні законом про захист тварин від жорстокого поводження. Вони закликають вилучити зоопарк у власника і росташувати тварин у належних умовах.