До чого призведе протистояння Тимошенко?

Мітинг Партії регіонів

Команда Юлії Тимошенко заявила, що буде оскаржувати в суді результати президентських виборів на окремих виборчих дільницях. Її речники кажуть, що лідерка БЮТ визнає Віктора Януковича переможцем лише у разі, як програє судові позови.

Як на це реагують у Партії регіонів?

Про це Богдан Цюпин розмовляв із членом Партії регіонів Олександром Стояном.

Олександр Стоян: Усі міжнародні спостерігачі визнали, що вибори відбулися. І в любій демократичній країні, опонент би привітав переможця, і почали б разом думати як далі жити в цій державці. Але Тимошенко ще заявляла раніше, що коли прийде до влади, то встановить диктатуру влади. Тому казати про демократичність Тимошенко дуже важко. Я також знаю це повідомлення, вона заявила, що буде оскаржувати в судах. Знаєте, вона ніяк не може змиритися з тим, що вона отримала поразку. І це погано, бо це відтягує процес стабільності в державі, процес створення нового уряду, процес створення коаліції. Тобто я думаю, десь на місяць можна очікувати затягування судових засідань. Дуже прикро.

Бі-Бі-Сі: Ваші лідери вже раніше заявили, що Юлія Тимошенко повинна готуватися до відставки з посади прем’єр-міністра. Але для того, щоб її усунути, вам потрібна більшість у парламеннті. Ви вважаєте, що ваша партія збере досить голосів для такого голосування?

Олександр Стоян: Я думаю, що такий варіант цілком можливий. Скажемо, що це може бути Блок Литвина, частина НУНСу, є частина демократичних сил, які стоять на державницьких позиціях – бізнесмени, виважені політики і наша політична сила. І цього буде досить. Ми б таким чином мали 230 голосів, а коли доведеться голосувати по питаннях економічного розвитку, соціального, то ми могли б розраховувати на голоси комуністів і голоси частини Блоку Юлії Тимошенко.

Бі-Бі-Сі: Отже тимчасова коаліція в парламенті вже виникла – це ваша партія, Блок Литвина і комуністи...

Олександр Стоян: Я так не сказав. Це при тимчасовому голосуванні по певним законам.

Бі-Бі-Сі: Але результативні рішення ставали можливі тому, що їх підтримали частина франкції НУНС, то на яку б коаліцію Ви сподівалися?

Олександр Стоян: Я ж кажу, що ми розраховуємо на коаліцію Блоку Литвина, частину НУНС і Партії регіонів. Справа в тому, що якщо приєднати комуністів, то занадто різні ідеологічні погляди у НУНС з комуністами, і це не може на мій погляд бути коаліцією. А ось стосовно підтримки наших дій, то тут ми також розраховуємо на комуністів. Але треба почекати остаточного затвердження результатів виборів і перемоги нашого лідера Віктора Януковича на посаду президента. А вже тоді ми будемо думати як нам переформувати коаліцію, як формувати уряд тому, що ми налаштовані на те, щоб не робити позачергові вибори. А треба виводити країну з кризи, вирішувати дуже багато питань.

Бі-Бі-Сі: Чи поділяють Ваші думки лідери партії про те, що не потрібно дострокових парламентських виборів?

Олександр Стоян: Я знаю думку лідера нашої партії, і він думає так. Ми не ведемо розмов про дострокові вибори, ми зараз думаємо про те, щоб зробити нову коаліцію, сформувати уряд, і починати виконувати те, що ми обіцяли як політична сила, і наш лідер Віктор Янукович