ПР не голосує за "соціальний" закон

кабмін
Image caption Соціальні обіцянки: після виборів краще забути?

Верховна Рада не підтримала закон про підвищення соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, який пропонувала Партія регіонів.

Увагу багатьох привернуло те, що за цей закон не голосувала якраз Партія регонів. У Блоці Юлії Тимошенко заявили, що Партія регіонів більше не зацікавлена у цьому, бо обіцянки доведеться виконувати вже новому прем'єру, який, найімовірніше, буде представником регіоналів.

Преса відреагувала на це таким чином, що, мовляв, Янукович виграв вибори і тепер відмовляється від своїх соціальних обіцянок.

Чому Партія регіонів не підтримала власний закон про збільшення соціальної допомоги малозабезпеченим родинам? Ось як це прокоментував Бі-Бі-Сі економічний експерт Олександр Жолудь:

"Можливо, це частково пов'язано з тим фактом, що найближчими днями буде все більше і більше розмов про необхідність ухвалення бюджету на 2010 рік. Звичайно, під будь-який бюджет слід провести якісь заходи, завдяки яким можна було б говорити, мовляв, ось ми прийшли до влади і зробили те й те. Відповідно, ті самі норми, які пропонували в неухваленому законопроекті, можна буде закласти вже у бюджет і присвоїти собі перемогу, відповідно, на цьому заробити певні політичні бали."

Представник Партії регіонів Михайло Папієв, який є автором цього закону, пояснив в інтерв'ю Бі-Бі-Сі з цього приводу, що Партія регіонів проголосувала за цей закон у першому читанні, а в другому читанні за нього не проголосували, бо були заперечення заступника міністра фінансів, який представляє уряд Тимошенко.

Михайло Папієв: "Є дебати на рахунок того, яка потреба в цьому законі, бо в пояснювальній записці розрахунок робився на підставі потреб 2008 року. Зараз, на друге читання закону, ми обрахуємо всі нові потреби. За моїми розрахунками, для цього потрібно буде 2 мільярди 700 мільйонів гривень на рік. Міністерство фінансів озвучило іншу цифру - 11 мільярдів на рік."