Звинувачення щодо фальсифікацій у регіонах країни

Блок Юлії Тимошенко заявляє про те, що вимагатиме скасування результатів виборів у кількох округах Східних областей та Півдня. Серед цього переліку - і рідне Юлії Тимошенко місто - Дніпропетровськ.

У місцевому штабі БЮТ стверджують, що Партія регіонів підвозила людей, які голосували за Януковича, водночас нібито не пускала людей, які хотіли проголосувати за Тимошенко.

В свою чергу представники Партії Регіонів стверджують, що ветеранам війни та праці намагались створити умови, за яких ті не могли добратися до виборчих дільниць. Один з лідерів Партії регіонів Борис Колесніков заявив в інтерв"ю газеті "Сегодня", що на трьох тисячах дільниць в Центральних та Західних областях України результати голосування різко відрізняються на користь Тимошенко від результатів у цілому по округу.

Дніпропетровськ сьогодні може бути ілюстрацією того, як політичні опоненти згадують про тему фальсифікацій. Янукович тут набрав понад 62 відсотки, а Тимошенко трохи більше 29%.

Але чи є підстави для таких заяв БЮТу щодо Дніпропетровська, чи дійсно в день голосування було помітне масове підвезення людей до виборчих дільниць? Розповідає дніпропетровський кореспондент Української служби Бі-Бі-Сі Вадим Рижков:

"Взагалі такі факти були не поодинокі і про порушення виборчого законодавства соратники Юлії Тимошенко заявили ще у день голосування. І понад усе міський штаб Юлії Тимошенко обурило масове підвезення на мікроавтобусах. Формально, це робили ветеранські організації для того, щоб допомогти літнім та немічним людям. Але у штабі Тимошенко стверджують про задокументування фактів, які нібито свідчать за агітацію за Віктора Януковича під час перевезень. Представник БЮТ представив на прес-конфренції списки пасажирів, блакитно-білі об”яви, які розклеювали біля під’їздів. За фактами підвезень в окружні комісії було спрямовано, як повідомлено 184 скарги. На думку представників БЮТ, це могло істотно вплинути на результати голосування. За твредженням депутата Соколова, на виборчі дільниці мікроавтобусами могли доставити десятки та й навіть сотні тисяч виборців на території Дніпропетровщини. Особливо в сільских районах, де контроль був слабкий.

Бі-Бі-Сі: Якщо були порушення, то чи можна говорити, що вони були лише з боку партії регіонів. Можливо, вони були і з боку БЮТу?

Вадим Рижков: Соратники Віктора Януковича теж висунули звинувачення на адресу своїх опонентів. Зокрема, голова обласної організації ветеранів Станіслав Шевченко заявив, що ветеранам війни та праці заважали голосувати. На прес-конференції були оголошені факти, що невідомі нібито різали шини згаданих мікроавтобусів, які перевозили пенсіонерів. І на місці злочину, як було заявлено, було затримано двох молодиків з ножами. У міліції ці молодики нібито визнали, що отримували гроші за пробите колесо. А у водія автівки, якою вони пересувалися, було знайдено посвідчення помічника депутата. Посилаючись на ці факти представники партії регіонів говорили про політичне замовлення. Зараз цією справою займаються правоохоронні органи, що дає привід до припущень, що ця історія, пов'язана з виборами, може отримати продовження у судах."