ЦВК оголосила Віктора Януковича переможцем

Голова ЦВК Шаповал оголошує результати виборів
Image caption Голова ЦВК Шаповал оголошує результати виборів

Центральна виборча комісія у неділю оголосила Віктора Януковича переможцем президентських виборів.

Голова ЦВК Володимир Шаповал під час засідання оголосив Віктора Януковича обраним президентом України.

За законом, оголошення протоколу про результати голосування під час засідання ЦВК і є офіційним оголошенням результатів виборів.

Таким чином, від 14 лютого починається відрахунок 30-денного терміну, впродовж якого Віктор Янукович має скласти присягу.

За даними протоколу про результати голосування, який підписали всі члени ЦВК, Віктор Янукович у другому турі виборів здобув 48,95% голосів, а Юлія Тимошенко – 45,47%.

Image caption Святкування прихильників Віктора Януковича у ЦВК після оголошення результатів виборів

Тим часом уповноважений представник Ю. Тимошенко у ЦВК пан Пилипенко заявив, що штаб Юлії Тимошенко вважатиме незаконним протокол ЦВК про результати виборів і оскаржить його в суді.

А заступник голови ЦВК пані Усенко-Чорна, яка у складі ЦВК - за квотою БЮТ, заявила, що сьогоднішнім своїм засіданням ЦВК «дала підстави для судового оскарження своїх дій, а також бездіяльності.»

Вона заявила, що не були розглянуті скарги, подані до ЦВК.

Також за її словами, тривають кілька судових процесів щодо недотримання вимог законодавства про вибори, рішення яких можуть вплинути на загальні результати.

Раніше у неділю під час засідання ЦВК, на якому зачитували результати голосування кожного регіону, були присутні кілька десятків депутатів Партії регіонів, які блокували вхід до будівлі, а під будівлею ЦВК прихильники Віктора Януковича проводили мітинг на його підтримку.

Юлія Тимошенко в суботу у телезверненні до народу заявила, що оскаржуватиме результати виборів у суді.

Про заяву Тимошенко читати тут

У неділю секретар ЦВК повідомила, що в результаті повторного підрахунку голосів на 102 дільницях, розбіжності в результатах були виявлені на 14 дільницях, що, на її думку, не є підставою для перерахунку голосів.

Штаб Юлії Тимошенко домагається перерахунку бюлетенів на 1200 виборчих дільницях. Юлія Тимошенко твердить про «сфальсифіковані» понад мільйон голосів по всій Україні.

Також у неділю ЦВК відмовила у задоволенні понад 50 скарг партії Батьківщина щодо перерахунку голосів на низці дільниць, мотивувавши своє рішення тим, що скарги були подані пізніше встановленого законом терміну.

Регіони готують відставку уряду й інавгурацію

Тим часом заступник голови Партії регіонів Борис Колесніков повідомив, що фракція партії Віктора Януковича підготувала проект постанови пор відставку уряду Юлії Тимошенко.

Коментуючи заяви Юлії Тимошенко щодо початку процесу оскарження результатів виборів, пан Колесніков назвав такі кроки “деструктивними” і такими, що ставлять власну поразку дорожче, ніж долю України та її іміджу.

Депутат від Партії регіонів також торкнувся і тієї частини телезвернення Юлії Тимошенко, в якій вона стверджувала, що деякі спостерігачі від ОБСЄ, нібито, готові засвідчити про виявлені під час виборів порушення. Пан Колесніков сказав, що “ якби це відповідало дійсності, то ми б про це дізналися від ОБСЄ, а не від Юлії Володимирівни”.

Тим часом уповноважений Віктора Януковича в ЦВК пан Лавринович висловив думку, що інавгурація нового президента відбудеться в останній тиждень лютого.