Турчинов: БЮТ має відео фальсифікацій

Кандидат на пост Президента, чинний прем’єр-міністр Юлія Тимошенко наполягатиме на розгляді її позову щодо незаконності протоколу Центральної виборчої комісії про результати президентських виборів у Вищому адміністративному суді України в прямому ефірі.

Про це повідомив керівник виборчого штабу кандидата в президенти Юлії Тимошенко, перший віце-прем’єр-міністр Олександр Турчинов сьогодні на брифінгу в Кабінеті міністрів.

«Одним з перших клопотань, які будуть внесені нашою стороною, Юлією Тимошенко, це клопотання щодо публічності розгляду цього питання, а саме: клопотання, щоб розгляд відбувався в прямому ефірі».

Керівник виборчого штабу Юлії Тимошенко додав, що для забезпечення публічного судового процесу є всі необхідні технічні можливості: «Ми сподіваємося, що Вищий адміністративний суд обов’язково задовольнить це клопотання для того, щоб вся країна могла почути аргументи, могла почути і побачити позицію».

Олександр Турчинов також повідомив, що сторона позивача планує надати суду відеоматеріали, які підтверджують факти фальсифікацій результатів в округах. «Ми також готуємо для участі у процесі багато свідків, які готові дати покази щодо тих чи інших форм фальсифікацій, і багато інших позицій, фактів, документів, які, ми вважаємо, доведуть суду те, що результати виборів були сфальшовані на користь Віктора Януковича», - підкреслив він.

14 лютого Центральна виборча комісія офіційно оголосила Президентом України Віктора Януковича.

Image caption БЮТ твердить про масові порушення на виборах

Разом з тим кандидат на пост Президента Юлія Тимошенко заявила, що не визнає перемогу Віктора Януковича і оскаржуватиме результати президентських виборів у судах.

Завтра Юлія Тимошенко подасть позов у Вищий адміністративний суд України щодо незаконності протоколу ЦВК про встановлення офіційних результатів виборів Президента України.

Лідер фракції БЮТ Іван Кириленко, не відповів на запитання журналістів, чи братиме фракція БЮТ участь в інавгурації новообраного Президента Віктора Януковича. Він лише зазначив, що після рішення суду, в залежності від його результатів, фракція БЮТ визначиться з цього питання.

Сьогодні голова Верховної Ради Володимир Литвин на Погоджувальній раді парламенту запропонував провести інавгурацію нового Президента 25 лютого.

У свою чергу заступник глави Секретаріату Президента Марина Ставнійчук висловила думку, що на сьогодні достатньо часу, аби спочатку отримати рішення суду за позовом представників кандидата у президенти Юлії Тимошенко, а потім проводити інавгурацію новообраного глави держави.

Водночас, за словами лідера фракції БЮТ, якщо у парламенті відбудеться переформатування коаліції, то уряд діятиме адекватно ситуації. «Буде створена нова коаліція - уряд негайно складе повноваження перед новою коаліцією», - сказав Іван Кириленко.

Новини на цю ж тему