Останнє поновлення: Вівторок, 16 лютий, 2010 p., 12:52 GMT 14:52 за Києвом

Ющенко: поразка європейського курсу

Віктор Ющенко назвав найбільшою помилкою за 5 років свого президентства призначення Юлії Тимошенко на посаду прем’єра.

“Якби ми мали на цій посаді людину конструктивну, ті люди, які представляли Майдан, мали б і другу п’ятирічку у владі,” - заявив пан Ющенко на останній прес-конференції на посаді президента. Віктор Ющенко також відкинув звинувачення у тому, що саме його дії на посаді президента дали можливість колишньому запеклому опонентові Віктору Януковичу перемогти на останніх президентських виборах.

Він також назвав перемогу Віктора Януковича на виборах “поразкою європейського курсу України”.

Пан Ющенко також вважає, що перші заяви Віктора Януковича після обрання – про можливість створення газотранспортного консорціуму з Росією, можливість подовження базування російського флоту у Севастополі, перегляду присвоєння звання Героя України Степану Бандері, скасування системи загального тестування у школах – не мають бути новиною для українців, майже половина з яких проголосували саме за цього кандидата. Він також заявив, що “якби не було Бандери, то не було би і Віктора Януковича як президента незалежної України.”

Якби не було Бандери, то не було би і Віктора Януковича як президента незалежної України.

Віктор Ющенко

Чинний президент також порадив своєму наступникові не призначати на посаду прем’єра члена Партії регіонів, оскільки результати виборів свідчать про те, що президенту Януковичу потрібна якась більш консолідуюча всю Україну особа на цій посаді.

Пан Ющенко також вважає, що трьома першочерговими завданнями нового президента будуть створення нової парламентської коаліції, формування нового уряду та початок процедури внесення змін до Конституції, аби припинити перманентний конфлікт між президентською та урядовою вертикалями влади.

Віктор Ющенко також твердить, що не планує бути на інавгурації нового президента у парламенті, але публічно передасть Віктору Януковичу справи у секретаріаті. Після здачі повноважень пан Ющенко планує 10-денний відпочинок. Разом із тим, Віктор Ющенко твердить, що згодом обов’язково повернеться у політику попри свої почуття до неї: “Я вже вам казав, що я політику ненавиджу. Мені потім помічники казали, що це неправильна фраза, Але я її повторю - я її ненавиджу.”

Віктор Ющенко також твердить, що одним зі своїх найбільших досягнень вважає чесні вибори і закону передачу влади, яку, за його словами, має завершити відкритий і публічний розгляд скарги одного із кандидатів у Вищому адміністративному суді.

Корисні посилання в інтернеті

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS