Рада коаліції вирішує, чи збирати підписи

Зварич, Кириленко і Гуменюк у Верховній Раді
Image caption Депутати коаліції обговорюють вимогу Литвина

Ініціатива голови Верховної Ради Володимира Литвина, який попросив у 10-денний термін зібрати 226 підписів депутатів, які б підтверджували існування коаліції, викликала різку критику у депутатів коаліції.

Перед цим Верховна Рада проголосувала за закон про регламент, а чинний президент Віктор Ющенко ввів його в дію своїм підписом 16 лютого.

У фракції Блоку Юлії Тимошенко сприйняли наміри спікера парламенту негативно і навіть винесли пропозицію оскаржити доручення Володимира Литвина у судовому порядку.

А заступник голови Верховної Ради Микола Томенко заявив, що “збір підписів за створення нової коаліції – це завдання виключно для Партії регіонів”. Свою позицію пояснив тим, що підписи могли б збиратися лише у випадку формування нової коаліції.

У Верховній Раді до складу коаліції зараз входять Блок Юлії Тимошенко, “Наша Україна – народна самооборона” та Блок Литвина.

Однак представники фракції, яка ототожнюється з самим спікером Володимиром Литвином, впродовж останнього часу демонструють готовність до підтримки багатьох політичних ініціатив Партії регіонів. В цьому сенсі, як вважають деякі оглядачі, показ недіючої коаліції у старому складі може бути вигідним для прискорення формування нового уряду та відставки прем’єра Тимошенко. З іншого боку, підштовхувана вимогами регламенту вже існуюча коаліція може стати своєрідною гарантією продовження діяльності парламенту.

Зварич: є два варіанти

Член фракції НУ-НС Роман Зварич повідомив у четвер, що у п’ятницю рада коаліції продовжить обговорення можливості, так званої, «перереєстрації» більшості у парламенті. Таке обговорення відбулося у четвер.

За словами пана Зварила, депутати наразі не ухвалили рішення і вивчають правову ситуацію, пов’язану з вимогою пана Литвина, але додав, що наразі «жодні підписи збиратися не будуть».

Пан Зварич сказав, що коаліція вивчає два варіанти – або нічого не робити, що може привести до дострокових виборів, або зібрати документи, які вимагає новий регламент. Пан Зварич не виключив, що депутати звернуться за роз’ясненням до Конституційного Суду.

Регіони визначили 2 березня

Депутат Партії регіонів Олександр Єфремов заявив, що 2 березня у випадку відсутності підписів Володимир Литвин мусить оголосити про завершення існування, так званої, демократичної коаліції . На думку пана Єфремова, після цього "починається місячний термін на формування нової коаліції.”

Після того, як Центральна виборча комісія підтвердила перемогу Віктора Януковича на виборах, представники Партії регіонів обіцяли швидку відставку Юлії Тимошенко. Однак розгляд позову Юлії Тимошенко у Вищому адміністративному суді поки що формально призупинив визнання результатів виборів, але не позбавив представників Партії регіонів рішучості провести інавгурацію Віктора Януковича 25 лютого.

За повідомленнями, Юлія Тимошенко продовжує переговори з фракцією НУ-НС щодо дій у складі коаліції. Позафракційний депутат Тарас Чорновіл, а в минулому член Партії регіонів, висловив припущення, що Партія регіонів відкинула спроби сформувати коаліцію, залучивши до неї представників НУ-НС.

За попередніми даними, керівник фракції “Наша Україна-Народна самооборона” Микола Мартиненко може винести на обговорення ради коаліції питання щодо збору депутатських підписів.

З 2 березня пов’язують ще й такий важливий етап, як початок створення передумов до нових парламентських виборів за умови нездатності Верховної Ради приймати рішення, про що в період виборчої кампанії заявляв Віктор Янукович.