Парламент Криму подає позов проти Бандери

Святкування річниці відновлення кримської автономії біля будівлі парламенту
Image caption У січні у Криму святкували 19-ту річницю відновлення кримської автономії

Кримський парламент ухвалив звернутися до Конституційного Суду з проханням визнати неконституційним указ президента Ющенка про присвоєння Степану Бандері звання Героя України, а нового президента закликав скасувати указ.

За таке рішення у середу проголосувала переважна більшість депутатів кримського парламенту.

Кримські депутати твердять, що Степан Бандера «ніколи не був громадянином України», оскільки, народився 1909 року «у селі Старий Угринів Калуського повіту, що перебував у складі Австро-Угорщини», під час Другої світової війни «значну частину часу знаходився на території, підконтрольній фашистській Німеччині», у післявоєнний період «проживав на території Західної Німеччини».

Кримські депутати у своєму поданні називають Степана Бандеру "бездержавним іноземцем" і наполягають, що звання Героя України не «присвоюють за заслуги, які мали місце у минулому і не пов`язані зі становленням і розвитком незалежної України».

Крім того кримські депутати закликають нового президента скасувати указ про вшанування учасників боротьби за незалежність України в 20 столітті.

В одному зі своїх перших інтерв’ю після виборів Віктор Янукович сказав, що перегляне останні укази Віктора Ющенка, зокрема, про присвоєння Степану Бандері звання Героя і повторив заяви лідерів Росії про переписування історії.

Раніше голова Луганської обласної ради звернувся до суду, аби визнати незаконним указ президента про присвоєння звання Героя України Степану Бандері.

«Верховний Совєт»

Крім того, Верховна Рада Автономної республіки Крим звернулася до Верховної Ради України з пропозицією, аби офіційно російською мовою парламент автономії називався "Верховным Советом".

Газета цитує депутата Олега Слісаренка, який сказав, що 21 жовтня 1998 року парламент Криму "самостійно назвав себе Верховной Радой", а тепер депутати, як він каже, можуть "виправити цю прикру обставину".

Кримські депутати також звернулися до новообраного президента з проханням дозволити проводити тести для випускників шкіл російською мовою.

Новини на цю ж тему