У справі розбещення дітей в Артеку триває слідство

Генеральна прокуратура

Як повідомили Бі-Бі-Сі в Генеральній прокуратурі, у справі розбещення дітей триває досудове слідство. Речник Юрій Бойченко сказав, що тимчасова слідча комісія Верховної Ради діє окремо за власним регламентом.

Тим часом, парламентська слідча комісія, яка вивчає звинувачення депутатів у причетності до розбещення дітей у дитячому таборі Артек, мала звітувати перед Верховною Радою у п’ятницю.

“Наша робота передбачена – кримінально-процесуальним кодексом, ми працюємо в межах цього правового поля”, - сказав представник Генпрокуратури. За словами пана Бойченка, матеріали слідчої комісії можуть теж бути долучені до справи.

Представник Генпрокуратури також додав, що складність справи полягає в тому, що проведення експертиз та збору свідчень дітей відбувається за участю психологів, а психологів в свою чергу доводиться запрошувати, що позначається на термінах проведення слідчих дій.

“Деякі люди не розуміють цього, вважаючи, що справа затягується. Ми зацікавлені у тому, щоб наше досудове слідство мало судову перспективу”-, сказав Юрій Бойченко Бі-Бі-Сі.

Голова комісії депутат фракції комуністів Катерина Самойлик напередодні відмовилася спілкуватися з Бі-Бі-Сі на цю тему.

Пані Самойлик, яка очолює слідчу комісію, не вперше відмовляється давати будь-які коментарі про справу.

Комісія працює вже чотири місяці, але так жодного разу вона не надала якоїсь інформації про хід справи.

На початку лютого один із членів комісії депутатів від Партії регіонів Віктор Корж заявив, що слідчі Генпрокуратури заборонили їм спілкуватися із потерпілими, через що комісія не може повноцінно працювати.

Депутат звинуватив міліцію та Гепрокуратуру у, як він висловився, навмисному та свідомому затягуванні справи.

Генпрокурор Олександр Медведько, виступаючи у Верховній Раді у жовтні минулого року, заявив, що слідство завершиться за два місяці – з того часу минуло майже півроку.

Адвокат: я бачу, що слідство не йде

Схожу думку в інтерв’ю Бі-Бі-Сі висловила і адвокат матері потерпілих дітей Тетяна Монтян.

«Я просто бачу, що ніяке слідство не йде. Експертизи призначені, але щось вони підозріло довго робляться, що наводить на думку про свідоме затягування».

Крім того пані Монтян припускає, що керівник парламентської комісії може бути упередженою у цьому питанні - так вона пояснила небажання пані Самойлик спілкуватися на цю тему.

«Дійсно упереджена навіть формально, тому що вона виступала з Новожиловим на одній прес-конференції», - сказала адвокат.

Борис Новожилов – це директор дитячого табору Артек, який також фігурував у цій справі. На нього, а також на кількох депутатів із Блоку Тимошенко, нібито, вказали постраждалі діти.

Нещодавно директор “Артеку” заявив, що в рамках розслідування справи про розбещення дітей в Криму він пройшов усі експертизи, в тому числі перевірку на ”детекторі брехні”, і тепер у слідства до нього, як він каже, питань немає.

Пан Новожилов заявляє про намір через суди покарати осіб, які, як він каже, зробили спробу заплямувати репутацію дитячого табору.

Депутати, імена яких називалися у цьому контексті, також категорично заперечують свою причетність. Єдиним фігурантом кримінальної справи про розбещення дітей, яку розслідує Генпрокуратура, є батько дітей, який зараз перебуває в СІЗО.

Мати дітей звернулася до голови парламенту Володимира Литвина з проханням виступити у Верховній Раді, аби як вона каже, надати факти, які ніколи не назве слідство. Мати звинувачує в упередженості і слідство, і депутатську комісію.

Депутат Партії регіонів Вадим Колесніченко, який вперше оприлюднив інформацію про розбещення дітей в Артеку, пояснює чому саме Катерина Самойлик очолила це розслідування в парламенті.

«Є проблема – називається регламент. В слідчі комісії тимчасові можуть увійти тільки вільні депутати, які не є членами інших тимчасових слідчих комісій. Це перше. Друге - та особа, яка ініціює це питання, вона зразу ж себе пише першою особою, як керівника. І ніхто, як правило, з цього приводу не ламає списів».