Останнє поновлення: П'ятниця, 19 лютий, 2010 p., 19:08 GMT 21:08 за Києвом

Тимошенко розповіла суду про фальсифікації

Вищий адміністративний суд у п’ятницю розглянув скаргу Юлії Тимошенко, яка звинувачує ЦВК у протиправних діях і бездіяльності, і вимагає визнати недійсним протокол ЦВК про результати виборів президентом Віктора Януковича.

Кандидат у президенти сподівається, що суд визнає вибори сфальсифікованими і призначить повторне голосування.

Вищий адміністративний суд України завершив заслуховування пояснень представників кандидата у президенти, прем’єр-міністра Юлії Тимошенко щодо причин подання позову до Центральної виборчої комісії.

У своєму виступі голова виборчого штабу Юлія Тимошенко у Криму Андрій Сенченко зауважив, що, за наявними у нього матеріалами, у Криму на користь кандидата у президенти Віктора Януковича тим чи іншим чином було сфальсифіковано щонайменше 200 тисяч голосів виборців.

За словами пана Сенченка, це стало можливим завдяки роботі великої групи осіб, які розробили масштабний план фальсифікацій на виборах ще за кілька місяців до голосування.

Член Центральної виборчої комісії Тетяна Лукаш, яка у судовому процесі за позовом кандидата у президенти Юлії Тимошенко представляє сторону відповідача, вважає, що сторона позивача у судовому процесі проти ЦВК не може назвати конкретних фактів порушення закону.

Таку думку пані Лукаш висловила сьогодні журналістам у Вищому адміністративному суді України:

«На жаль, до цього часу все, що ми чуємо – це політичні промови, звинувачення і більш нічого. Жодного посилання на якусь конкретну норму закону, що ж саме і яке право порушила Центральна виборча комісія».

Вона також вважає, що не отримала під час судового розгляду відповіді на питання, яке саме право порушила ЦВК під час встановлення офіційних результатів виборів.

На жаль, до цього часу все, що ми чуємо – це політичні промови, звинувачення і більш нічого. Жодного посилання на якусь конкретну норму закону, що ж саме і яке право порушила Центральна виборча комісія.

Тетяна Лукаш

Суд розглядає справу у повному складі під головуванням судді Олександра Нечитайла, якого обрала електронна система. Повідомляють, що приміщення суду охороняють понад 150 міліціонерів. Суд не дозволив трансляцію засідання в прямому ефірі.

Біля приміщення суду зібралися кілька сотень прихильників Віктора Януковича, якого ЦВК у неділю проголосила переможцем другого туру президентських виборів. Прихильники пана Януковича більше, ніж Юлії Тимошенко.

Юлія Тимошенко близько години давала свідчення. Як докази того, що вона називає фальсифікаціями, вона навела недосконалість електронного реєстру виборців, в якому, за її словами, є багато «двійників» та померлих, голосування вдома без медичних довідок, внесення виборців до списків у день голосування, яких, як вона вважає було 300 тисяч та забезпечення суперниками транспорту до дільниць, що вона називає підкупом виборців.

Тим часом Віктор Янукович у парламенті склав із себе депутатські повноваження, аби мати можливість скласти у парламенті присягу на пост президента, яка запланована на 25 лютого.

Литвин: суд не скасує рішення ЦВК

Голова Верховної Ради України Володимир Литвин не бачить перешкод у проведенні 25 лютого інавгурації новообраного Президента, оскільки навряд чи Вищий адміністративний суд України скасує результати виборів.

Про це він заявив сьогодні в інтерв’ю телеканалу “Рада”.

Володимир Литвин наголосив, що ВАСУ має два дні на розгляд скарги Юлії Тимошенко. “Протягом двох днів суд має винести вердикт і це, думаю, відбудеться”, - сказав Володимир Литвин.

За його словами, якщо суд ухвалить рішення про скасування результатів рішення, то Верховна Рада ухвалить відповідне рішення щодо скасування інавгурації.

“Але, судячи з оцінок, у тому числі і з табору Юлії Тимошенко, і також з оцінок міжнародного співтовариства, вони стоять на тому, що суд не скасує рішення ЦВК”, - сказав голова ВР.

Ющенко: Ми зараз стали заручниками двох людей

Президент України Віктор Ющенко застерігає основні політичні сили парламенту від досягнення закулісних домовленостей.

Як повідомляє прес-служба глави держави, про це він заявив в інтерв’ю телеканалу “Інтер”.

При цьому він застеріг від закулісних домовленостей, які тривають між двома основними політичними силами парламенту. Сценарій їхнього об’єднання, на переконання глави держави, нестиме загрози ключовим демократичним завоюванням та незалежності країни в цілому.

Він критично оцінив спроби окремих політичних сил поставити під сумнів результати президентських виборів.

«Ми зараз стали заручниками двох людей. Причина, з якої ми увійшли у цю фазу, – це неповага до закону, зневага до виборця... Ми бачимо непростий процес фіналізації виборів», – сказав Віктор Ющенко.

«Я все намагатимусь зробити для того, щоб ми через право, через законність пройшли всі ці виклики», – запевнив Президент.

Корисні посилання в інтернеті

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS