Останнє поновлення: Субота, 20 лютий, 2010 p., 16:28 GMT 18:28 за Києвом

Тимошенко відкликала судовий позов проти ЦВК

Вищий адміністративний суд задовольнив клопотання Юлії Тимошенко, яка у суботу відкликала свій судовий позов проти ЦВК щодо скасування результатів виборів президента.

Водночас суд визначив, що розгляд справи про фальсифікації виборів не було завершено.

Як йдеться у повідомленні, рішення суду є остаточним і його не можна оскаржити.

На цьому ставиться крапка в змаганнях за змінення результатів виборів президента.

Олександр Лавринович

Представник пана Януковича в суді сказав, що «на цьому ставиться крапка в змаганнях за змінення результатів виборів президента».

Ще до оголошення рішення суду Юлія Тимошенко та її прихильники залишили залу засідань, сказавши, що подальший розгляд справи немає сенсу.

Біля ВАСУ, фото АП

Прихильники Тимошенко і Януковича біля ВАСУ

Юлія Тимошенко звинуватила ВАСУ в "заангажованості" і заявила, що відкликала свій судовий позов тому, що ВАСУ у п’ятницю відмовив у прямій трансляції засідання і, як вона твердить, відмовився долучити до справи подані нею докази того, що вона називає фальсифікаціями виборів.

«Враховуючи таке ставлення суду до з’ясування істини, враховуючи, що суд по суті відмовляється цю істину встановлювати, я відкликала свій позов», - сказала Юлія Тимошенко.

Представник Віктора Януковича в суді Олександр Лавринович назвав крок Юлії Тимошенко «політично правильним».

"Це політично правильний хід, бо вона пішла не дочекавшись рішення, що всі її звинувачення є неправдою. Вона пішла і залишила три крапки в головах своїх прихильників", - сказав пан Лавринович.

Ющенко привітав, а БЮТ ''не прийде'' на інавгурацію

Чинний президент Віктор Ющенко, як написано на його вебсайті, у телефонній розмові привітав Віктора Януковича з "легітимним обранням на посаду президента". Пан Ющенко висловив сподівання, що пан Янукович "консолідує" Україну. Він також підписав указ про організацію інавгурації пана Януковича, на яку, за повідомленнями, має приїхати Патріарх РПЦ Кирило.

Клацнути Докладніше тут

Тим часом представник фракції БЮТ заявив, що Блок Юлії Тимошенко не братиме участи в інавгурації Віктора Януковича у Верховній Раді, запланованої на 25 лютого.

Депутат Сергій Міщенко заявив, що БЮТ «на неї просто не прийде – це не наше свято, нас на це свято не запрошували».

У вівторок суд у Києві призупинив рішення Центральної виборчої комісії про оголошення результатів виборів, коли пані Тимошенко подала свій позов проти ЦВК, вимагаючи скасувати результати виборів і провести повторне голосування.

У п’ятницю пані Тимошенко в годинній промові у суді перераховувала те, що вона назвала фальсифікаціями, згадавши, зокрема, недосконалість електронного реєстру виборців, в якому, за її словами, є багато «двійників» та померлих, голосування вдома без медичних довідок, внесення виборців до списків у день голосування, яких, як вона вважає було 300 тисяч та забезпечення суперниками транспорту до дільниць, що вона називає підкупом виборців.

Міжнародні спостерігачі назвали вибори вільними і справедливими.

Політична криза триватиме

За словами оглядачів, дії Юлії Тимошенко щодо оскарження результатів виборів лише продовжили нестабільність.

А позаяк пані Тимошенко й надалі очолює уряд, політична криза триватиме. Пан Янукович сказав, що хоче створити нову коаліцію і домагатиметься відставки уряду.

Тим часом коаліція, до якої входить БЮТ, вирішує, чи збирати підписи для перереєстрації, як того вимагає голова парламенту Литвин.

Корисні посилання в інтернеті

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS