Донецьк святкує 'президентськими знижками'

Земляки святкують перемогу Віктора Януковича знижками
Image caption Земляки святкують перемогу Віктора Януковича знижками

Чи можна, і скільки, заробити на популярності Януковича серед його земляків? На це питання зараз намагаються відповісти торгівці Донбасу.

Серед виборців Донецької області Віктор Янукович здобув найбільшу кількість голосів – 90 відсотків. Від перемоги свого кандидата мешканці регіону можуть отримати не лише моральне, а й матеріальне задоволення. Один із будівельних магазинів у зв‘язку із обранням нового президента оголосив знижку на всі товари. Акція триває до 25 лютого – дня інаугурації.

Дрель для своїх

3,48 відсотка – такою знижкою приваблює покупців один із будівельних універмагів у Донецьку. Розмір дисконту не випадковий. Це різниця голосів, яка дозволила Віктору Януковичу перемогти в другому турі виборів Юлію Тимошенко. Тепер із "президентською" знижкою можна придбати паркет, цемент, фарбу, електродрелі та інші корисні в господарстві речі. Такий маркетинговий хід директор магазину Наталія Абашкіна вважає вдалим експромтом.

"Ця ідея виникла спонтанно. Ми лише почули офіційне оголошення ЦВК про різницю в 3,48 відсотка. І вирішили показати всьому Донецьку, що поставили "галочку" недаремно. Реакція персоналу нормальна, реакція покупців – нормальна. Чоловік із дружиною прийшли за товаром, і вона каже: "Ось я заслужила на знижку. А ти голосував проти всіх, ти – не заслужив". Такі ось цікаві моменти".

Донецькі виробники полюбляють продукцію із "політичним" підтекстом. Коли Віктора Януковича призначили головою обласної державної адміністрації, місцевий лікеро-горілчаний завод випустив горілку "Губернаторська" із гербом області. А в 2002 році під час першого призначення Віктора Януковича головою уряду у Донецьку вивели на ринок морозиво "Прем‘єр" - глазурований пломбір на паличці. На упаковці було зображено чоловічий силует у костюмі з краваткою та аркуші паперу, які розліталися в різні боки.

Буряк єнакіївсько-президентський

А от фермер із Єнакієвого Анатолій Тутов продає свою продукцію під торгівельною маркою "Єнакіївський президент" уже шостий рік. Таку незвичайну назву підприємець обрав ще в 2004-му, коли на посаду президента України претендували одразу два вихідці із міста – Віктор Янукович та Олександр Яковенко. Сьогодні на прилавках донецьких магазинів лежать буряки, морква та корінь селери у пакетах із назвою "Єнакіївський президент". Я спитала фермера, чи збирається він дати знижку покупцям із нагоди перемоги Віктора Януковича.

"Щодо знижок, но, на жаль, уже немає чого знижувати. Одні наші овочі в холодильнику майже закінчилися, а нових ще немає. Ось сиджу зараз у теплиці, виноград підв‘язую, у суниці листя обриваю. Коли в травні піде перша суниця, буде не до знижок, тому що відриватимуть із руками. Особисто я з Януковичем не знайомий і не думаю, що він знає про моє господарство. Просто радий, що наша торгівельна марка стала актуальною. Нарешті єнакіївський президент відбувся".

За словами Анатолія Тутова, перемога Віктора Януковича ніяк не позначилася на обсягах продажу овочів у пакетах "Єнакіївський президент". Тоді як у грудні, в морози й заметілі, селяни не встигали привозити городину до міста – її розбирали моментально. Тому найбільше на попит впливає не політика, а погода, каже фермер.