Янукович обговорює з НАТО якнайшвидшу зустріч з генсеком альянсу

Янукович НАТО
Image caption Архівне фото із зустрічі прем'єра Віктора Януковича у штаб-квартирі НАТО 2004 р.

Віктор Янукович і заступник помічника генерального секретаря НАТО Роберт Сіммонс зустрілися в день інавгурації нового президента і обговорили можливість зустрічі нового керівництва України з генсеком альянсу.

Роберт Сіммонс заявив, що генсек НАТО Андерс Фоґ Расмуссен у своєму привітальному листі до пана Януоквича наголосив на необхідності якомога швидше зустрітися.

"Я вчора спілкувався з новим президентом і він підтвердив мені, що також виступає за організацію у найшвидші терміни цієї зустрічі, втім потрібно визначити графік. Але бажання провести цю зустріч є", - розповів Роберт Сіммонс.

В інтерв'ю українським журналістам пан Сіммонс також наголосив, що в НАТО сподіваються на подальшу ефективну співпрацю з Україною за президенства Віктора Януковича.

"Ми відчуваємо бажання з українського боку продовжувати цю співпрацю".

За словами пана Сіммонса, багато програм, що стосуються співпраці України з НАТО, були розпочаті ще за президента Кучми та прем'єра Януковича.

Заступник помічника генсека НАТО також висловив сподівання на те, що Україна і далі буде виконувати національну програму з підготовки до членства в альянсі.

"Має бути розроблений детальний план співпраці. І навіть якщо членство України в НАТО не стоїть сьогодні на порядку денному, існування такого плану буде корисним".

Пан Сіммонс також висловив упевненість в тому, що Україна колись таки стане членом НАТО.

"Я сюди приїхав заявити про готовність продовжити співпрацю. Я впевнений у тому, що одного дня Україна стане членом НАТО, як уже заявлялося під час Бухарестського саміту, цей процес буде дуже складним, тривалим, він пов'язаний з великою кількістю реформ. Однак для нас питання членства, чи ні не є таким важливим, як питання співпраці", - заявив високопосадовець НАТО.