Як Європа готується зустріти Януковича

Віктор Янукович
Image caption Віктор Янукович

Новообраний Президент України Віктор Янукович свій перший візит здійснить до Брюсселя, буквально за три дні після своєї інавгурації. Джерела в адміністраціях найвищих європейських чиновників підтверджують, що програма візиту нового українського президента буде насиченою – його приймуть всі найвищі керівники Євросоюзу.

Очевидно, що перший візит Віктора Януковича – а приїхати він має у понеділок першого березня -- до Брюсселя носитиме, скоріш за все, ознайомчий характер, хоча сторони у більшості своїй вже досить добре знають одне одного.

Тим не менше, гучних декларацій за підсумками візиту в Брюсселі поки не очікують. Але задоволені тим, що до адміністративної столиці Європи новий український Президент приїде раніше, ніж до столиці Російської Федерації.

Як очікується в Москві пан Янукович має бути в першій декаді березня. Під час візиту до Брюсселя передбачаються зустрічі Віктора Януковича з Президентом Європейської Ради Херманом Ван Ромпeєм, шефом європейської дипломатії Кетрін Ештон та Президентом Єврокомісії Жозе Баррозу.

Image caption Херман Ван Ромпeй та Кетрін Ештон

Про намір зустрітися з паном Януковичем заявив у вівторок і Президент Європейського парламенту Єжи Бузек.

Своєрідний подарунок до візиту готує і Європейський парламент, який у четвер планує схвалити резолюцію щодо ситуації в Україні.

На сьогодні існує шість варіантів проекту резолюції. Практично всі вони відзначають демократичний характер виборів, наголошують на необхідності реформ та в тій чи іншій мірі закликають до подальшого поглиблення відносин з Україною, в тому числі і до надання Києву перспективи членства в Європейському Союзі.

Утім, який саме варіант оберуть депутати дізнаємося вже незабаром. В цілому, ж, здається, європейці намагаються діяти за принципом “куй залізо, поки гаряче” у сподіванні забезпечити зрештою політичну та економічну стабільність в одній з найбільших країн на своїх східних кордонах.