Перший візит Януковича може бути до Брюсселя

Європейський Союз

Перше березня є однією з найближчих дат після інавгурації Віктора Януковича, коли чиновники ЄС готові прийняти новообраного президента у бельгійській столиці.

Українські засоби інформації повідомили, що перший закордонний візит пана Януковича у статусі президента може бути саме до Брюсселя, а найбільш вірогідною датою називають 1 березня. Представники Євросоюзу підтвердили Бі-Бі-Сі, що попередні плани такого візиту існують.

До Москви Віктор Янукович, за інформацією ЗМІ, поїде трохи пізніше.

За словами кореспондента Української служби Бі-Бі-Сі у Брюсселі Сергія Воропаєва, хоча підготовка до такого візиту відбувається, вона має адміністративний характер.

Експерти кажуть, що до інавгурації навряд чи буде офіційне повідомлення про приїзд президента до Брюсселя, оскільки з точки зору ЄС він до того часу не є повноправним президентом, в тому числі для того, аби забезпечити йому належний рівень прийняття з боку ЄС.

"Коммерсант Украина" стверджує, що це пов'язано з бажанням пана Януковича прибути до російської столиці, вже маючи сформовану коаліцію і нового прем'єра.

Утім у Партії Регіонів поки не підтверджують саме таку черговість перших закордонних візитів новообраного президента.

Міжнародні аналітики не поспішають пов'язувати перший візит пана Януковича до Брюсселя з визнанням ним пріоритету європейського вектору розвитку, кажучи, що головною є результативність таких поїздок.