У Донецьку радіють за свого президента

Донецьк
Image caption У Донецьку масових святкувань не планується

За повідомленнями, візит Віктора Януковича до Донецька було скасовано. Як раніше повідомлялось, після церемонії інавгурації та зустрічей з офіційними делегаціями, новообраний президент мав намір вболівати за донецьку команду “Шахтар”, яка на стадіоні “Донбас Арена” у четвер зустрічається з лондонським “Фулемом”.

У Донецьку не планувались масові заходи з приводу інавгурації нового президента.

В самому Донецьку не було вивішено ні гасел, ні білбордів на зразок “Янукович-наш президент”, як це було під час виборчої компанії. Втім, мешканці міста жваво обговорюють підсумки виборів – такі розмови можна почути і в магазинах, і на вулицях.

Реакцію донеччан можна описати як моральне задоволення за досягнення реваншу за поразку у 2004 році та особливу гордість за те, що Донбас знову представлений у великій політиці, причому не опозиційними силами, а владою.

Щодо сподівань від нового президента, то це можна було б назвати “очікуванням певних преференцій для регіону”. Але разом з тим є розуміння, що з огляду на економічну ситуацію в країні, значної фінансового сприяння не буде. Проте великі надії покладаються на Віктора Януковича у зв’язку з будівництвом метро.

В Донецьку також вважають, що Віктор Янукович поліпшить стосунки з Росією. І це також популярна тема для розмов.

Характерно, що в Донецьку немає якихось сувенірів з портретами Януковича – кухлів, футболок, календариків, хоча деякі підприємці обіцяють появу такої продукції спеціально для тих, хто гостюватиме на батьківщині нового президента.

Але у день інавгурації більшість мешканців живуть очікуванням матчу однієї шістнадцятої фіналу Ліги Європи між командами “Шахтар” і “Фулем” і мають надію на перемогу, оскільки в Лондоні донецький футбольний клуб зазнав поразки.