''Перші призначення Януковича - прогнозовані''

Сергій Льовочкін
Image caption Сергій Льовочкін очолив Адміністрацію президента

Коментуючи перші призначення нового президента, оглядачі кажуть, що йому буде дуже важко, адже всередині Партії регіонів є досить серйозна конкуренція.

Костянтин Матвієнко, політичний експерт корпорації «Гардарика», в інтерв'ю Бі-Бі-Сі назвав перші призначення прогнозованими.

Подробиці про призначення читати тут

К. Матвієнко: Безумовно, перший – це Льовочкін. Тому, що це людина, з якою Януковичу комфортно, яка була близькою до нього і в часи прем’єрства Януковича, і в часи до Помаранчевої революції. Тому це призначення прогнозоване, і зрозуміло, що це людина, яка буде забезпечувати, скажімо так, владний спокій. А можна сказати, й інтелектуальний спокій голови держави.

Крім того, це, звичайно, як мені здається, цілком якісне призначення пані Акімової. Тому, що є зрозумілим, що для економіки України зараз не найкращі часи, і компетентний економіст на цій посаді, який має певні зв’язки, має свої погляди, це цілком якісне призначення. Ну і знов таки прогнозоване призначення пані Герман, яка буде не лише вести засоби масової інформації, а й буде визначати певну ідеологію Адміністрації Президента. Ви знаєте, що тепер уже у нас Адміністрація президента, як було з Леонідом Кучмою, а не Секретаріат. Призначення, мені здається, цілком адекватні тій ситуації, у якої зараз перебуває голова держави.

Бі-Бі-Сі: Якщо говорити про пані Герман, від неї вже була досить цікава заява. Вона сказала журналістам, що на своїй новій посаді працюватиме напряму з головою держави Віктором Януковичем і без посередництва голови Адміністрації пана Льовочкіна. Що це означає, на вашу думку?

К. Матвієнко: Річ у тому, що людина, яка визначає ідеологію і забезпечує комунікацію засобів масової інформації (це цілком природно, хто б нею не був) має працювати з лідером напряму. Тому є об’єктивно, що вона буде працювати безпосередньо. Хоча, як на мене, я би не став публічно говорити про те, якими будуть взаємини всередині Адміністрації президента.

Бі-Бі-Сі: Чи можна вже говорити про якісь ознаки того, що всередині Партії регіонів іде боротьба за вплив на нового президента?

К. Матвієнко: Ці ознаки були завжди. Боротьба була і за вплив, коли Янукович вдруге обіймав посаду прем’єр-міністра (до речі, як і вперше). Боротьба була і під час президентської кампанії і, звичайно, буде боротьба під час здійснення повноважень президента. Це цілком природно – при всякому дворі виникають клани, виникають партії, виникають групи інтересів, які зіштовхуються між собою, і між ними навіть виникають сили тертя, інколи аж до певного загоряння. Це - нормальна придворна ситуація.

Бі-Бі-Сі: Чи залишатиметься Партія регіонів такою, принаймні, ззовні монолітною, якою вона виглядала раніше?

К. Матвієнко: Монолітність партії забезпечується балансом фінансово-економічних інтересів тих кланів, які входять до цієї партії. На цей час забезпечити такий баланс надзвичайно складно, з огляду на економічну кризу. Крім того, будуть певні зовнішні чинники як з боку Російської Федерації, так і Європейського Союзу, тому партія, звісно, на певному етапі буде лишатися монолітною, особливо в умовах, коли є загроза дострокових парламентських виборів і є актуальними (не зважаючи на рішення парламенту про їхнє скасування) місцеві вибори. На цей час так вона і буде монолітною. А взагалі в Україні є цикл партій влади. От пам’ятаєте – СДПУ(О), НДП, інші партії, які на певний час…

Бі-Бі-Сі: … а на якій стадії зараз Партія регіонів?

К. Матвієнко: Вона – це, я сказав би, пізня НДП. Тобто, все ж таки та влада, яка зараз зосереджена в руках Голови держави, звісно, є великим випробовуванням для монолітності Партії регіонів.

Бі-Бі-Сі: Віктор Янукович планував їхати в Донецьк дивитись футбольний матч, але він не поїхав. Чи це сигнал про те, що він хоче показати, що він не президент Донбасу? Чи взагалі це має щось означати?

К. Матвієнко: Ви правильно запитали: «Чи має це щось означати?» У Києві перебувають близько 100 іноземних делегацій. День інавгурації – це день налагоджування контактів, день входження в спільноту європейської еліти. Він має, звичайно, провести максимальну кількість зустрічей з главами держав, главами урядів, главами парламентів, представниками впливових міжнародних організацій, тому абсолютно правильне рішення, що це жодним чином не є демонстрацією дистанціювання від Донбасу.

Просто Голова держави в день інавгурації надзвичайно зайнятий. Я думаю, що ближчим часом він відвідає Донецьк, і там земляки його привітають.

Новини на цю ж тему