У Януковича кажуть, що митного союзу з Росією не буде

Ірина Акімова

Чільна представниця адміністрації президента Януковича заявила напередодні його візиту до Брюсселя, що найближчим часом Україна не має наміру вступати до митного союзу з Росією, Білоруссю та Казахстаном.

Перша заступниця голови адміністрації президента Януковича Ірина Акімова сказала телеканалу Інтер, що таке питання «не стоїть»:

«Позаяк митний союз прямо суперечить і буде дуже ускладнювати членство України в СОТ, то на сьогодні, та й на завтра і на післязавтра це питання стояти не може», - сказала пані Акімова.

Пані Акімова спростувала повідомлення, які з’явилися в засобах інформації кілька тижнів тому, що пан Янукович, нібито, прагне вступу України до митного союзу з Росією.

Раніше президент Медвєдєв сказав голові митної служби Росії, що Україні потрібно допомогти вступити до митного союзу, якщо Київ того хоче. Митний Союз трьох країн було створено 2007 року.

Оглядачі твердять, що такий крок керівництва України викликав би невдоволення в ЄС, з яким Україна веде переговори про створення зони вільної торгівлі.

Віктор Янукович здійснить свій перший закордонний візит до Брюсселя у понеділок, 1 березня, а 5 березня поїде до Москви.

За словами пані Акімової, під час візиту пана Януковича до Москви йтиметься про газові угоди, ціну на газ та газотранспортну систему.