Західна Українa звернулася до євродепутатів

Степан Бандера
Image caption Степан Бандера потрапив у поле зору європейських депутатів

Три обласні ради Західної України - Львівська, Івано-Франківська та Тернопільська - ухвалили звернення до Європарламенту із закликом переглянути своє ставлення до провідника ОУН Степана Бандери, якому Віктор Ющенко присвоїв у січні звання Героя України.

Депутати облрад висловили своє нерозуміння появи європейської резолюції у якій, зокрема, йдеться про перегляд указу про присвоєння Бандері звання Героя України.

Крім того, на думку української сторони, рішення Європарламенту позбавлено історичного підґрунтя.

Зокрема у Івано-Франківську ініціаторами такого звернення стали депутати НУ, які є керівниками обласної ради.

У зверненні наведені окремі історичні факти, які заперечують співпрацю ОУН з фашистської Німеччиною.

А пункт щодо присвоєння Степанові Бандері звання Героя України, на що звертають увагу євродепутати, українці вважають таким, що має політичне забарвлення.

Депутати Івано-Франківської облради сподіваються, у європейська сторона перегляне свою резолюцію, і рішення європейського парламенту мають базуватися на історичних фактах, а не “з політичним забарвленням”.

Крім депутатів облради, питання довкола європейської резолюції щодо Степана Бандера також хвилює пересічних людей. Мешканці Західної України цю історичну постать вважали героєм ще до указу президента Ющенка про присвоєння йому звання Героя України.

Як твердить кореспондент Бі-Бі-Сі у Івано-Франківську Слава Угринюк, Західна Україна так просто від Степана Бандери не відмовиться.