Чи ризикне Україна приєднатися до ЄЕП?

Євробанк

Президент Віктор Янукович припускає, що Україна зможе увійти до Єдиного економічного простору, але лише за умови, що не суперечитиме членству у Світовій організації торгівлі.

Про це пан Янукович заявив у ефірі російського телеканалу "Вести". За словами президента, Київ дуже відстав від процесу приєднання до ЄЕП попри те, що Україна стала членом СОТ.

Разом з тим пан Янукович заявив про необхідність, зокрема, упорядкувати взаємини у сфері експорту сталі в Росію.

Він сказав, що Київ хотів би отримати відповідь на запитання, якими будуть квоти для України на українські сталеві вироби, нагадавши, що обмеження, які були запроваджені Москвою за останні 5 років, не сприяють збільшенню товарообігу між Україною і Росією.

Тим часом багато міжнародних аналітиків висловлюють сумнів у тому, що приєднання України до ЄЕП не суперечить членству СОТ.

Проблемним, як вважають експерти, є входження України до Митного союзу Росії, Білорусі і Казахстану.

Разом з тим перший заступник гоолови Адміністрації президента Ірина Акімова попередила, що оскільки приєднання України до Митного союзу безпосередньо ускладнить членство України в СОТ, сьогодні таке питання на порядку денному не стоїть.

Image caption Штабквартира ВТО у Женеві

Пані Акімова нагадала, що Віктор Янукович у своїй інавгураційній промові сказав, що нові кроки у міжнародних взаєминах з будь-якими країнами можуть будуватися лише за умов непорушення вже укладених угод.

Ще раніше колишнє керівництво України неодноразово заявляло, що ЄЕП - це спроба створити альтернативне ЄС об'єднання за принципами зовні подібними до Євросоюзу.

У цій ситуації країни відмовляються від однієї з найісточніших ознак суверенітету - власної грощової одиниці.

Разом із тим в Центрі досліджень Разумкова переконані, що Україна , яка є членом СОТ, навряд чи приєднається до яких-небуть сумнівних союзів, ризикуючи втратити членство у СОТ.