Перший закордонний візит Януковича

Віктор Янукович і президент ЄС Ван Ромпой
Image caption Віктор Янукович і президент ЄС Ван Ромпой

Президент Віктор Янукович під час свого першого закордонного візиту, який він здійснює до Брюсселя, назвав пріоритетом своєї зовнішньої політики інтеграцію до ЄС та покращення стосунків з Росією.

Пан Янукович сказав, що радикальних змін зовнішньої політики за його президентства не буде, але вона стане "більш прагматичною".

Після переговорів з президентом ЄС Германом Ван Ромпоєм він повідомив, що було домовлено «пришвидшити переговори» про асоціацію України та ЄС, включно зі створенням зони вільної торгівлі, та запровадження безвізового режиму.

Попереднику пана Януковича Віктору Ющенку не вдалося досягти поступу у питаннях асоціації та безвізового режиму.

Завершитися переговори щодо асоціації України з ЄС планувалося цього року, але до сьогодні не зрозуміло, як довго вони триватимуть.

Президент ЄС Герман Ван Ромпой наголосив на необхідності співпраці всіх політичних сил для політичної стабільності в Україні.

ЄС закликав до реформ

Image caption Янукович і Баррозу

Європейський Союз закликав до поступу у модернізації та реструктуризації газового сектору України і закликав Київ реформувати економіку. Це не перша така заява ЄС.

Президент Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу сказав після переговорів з президентом Януковичем, що для України важливо відновити переговори з МВФ.

А пан Янукович сказав після зустрічі з паном Баррозу, що ЄС також прагне, аби Україна покращила свої стосунки з Москвою:

«ЄС не менше, ніж Україна зацікавлений в тому, що б ми з Росією відновили партнерські стосунки, які впливатимуть на багато соціально-економічних питань», сказав президент Янукович.

За словами нашого кореспондента у Брюсселі Сергія Воропаєва, європейські політики досить позитивно оцінюють той факт, що Віктор Янукович свій перший візит здійснює саме до Брюсселя.

Про це минулого тижня сказав голова делегації Європарламенту зі в’язків з Україною Павел Коваль. Він зазначив, що нинішній візит є символічним і знаковим, і свідчить про те, що новий президент хотів би продовжити співпрацю з ЄС і триматиме цей напрямок у своїй зовнішньополітичній роботі у майбутньому.

Схожої думки дотримуються і інші ключові посадовці ЄС. Інша справа, що вони не роблять офіційних заяв з цього приводу. Але вони задоволені, що Віктор Янукович їде з першим візитом саме до Брюсселя.

Європейський парламент

Після зустрічі з президентом Європейського парламенту Єжі Бузеком, яка відбулася у Брюсселі, Віктор Янукович заявив, що Україна і ЄС починають виходити на конкретні кроки і терміни на шляху євроінтеграції:

«Мене цілком влаштовує позиція з боку Євросоюзу у тому, що ми намітили конкретні кроки, спільно ухвалюємо за ними рішення і спільно їх виконуємо».

Серед конкретних пріоритетів Віктор Янукович відзначив перспективи запровадження безвізового режиму для громадян, створення зони вільної торгівлі, а також підтримку з боку Євросоюзу подолання наслідків фінансово-економічної кризи в Україні:

«Ми вкладаємо у зміст європейської інтеграції здійснення реформ заради покращення життя людей», - висловив позицію української сторони В.ЯНУКОВИЧ.

Зустрічі в НАТО не буде

У програмі візиту немає зустрічі з керівництвом НАТО.

Стосовно майбутнього стосунків з НАТО, пан Янукович сказав, що програми співпраці будуть розвиватися на рівні, який вже існує.

Як каже наш кореспондент, такої зустрічі, очевидно, не хочуть ані сам пан Янукович, ані НАТО. Значна частина виборців, яка голосувала за Януковича, не бачить Україну в НАТО. Щодо самого альянсу, то він не готовий приймати Україну. А той рівень партнерства, який існує, не передбачає якогось поглиблення взаємин.

А вже через кілька днів - 5 березня Віктор Янукович поїде з візитом до Москви. Покращення відносин з Росією було головним гаслом його кампанії.

Новини на цю ж тему