FT: ЄС закликає лідера України до дисципліни

Financial Times вміщує статтю під заголовком "ЄС закликає лідера України виявити дисципліну".

Кореспондент часопису у Брюсселі вказує, що від Києва очікують фінансової дисципліни і економічних реформ, як умов за яких МВФ може відновити фінансування із стабілізаційного фонду.

За словами президента Єврокомісії Жозе Мануеля Барозу, "відновлення співпраці України з Міжнародним Валютним фондом стане першим кроком для покращення інвестиційного клімату в країні".

Пан Барозу припустив можливість підписання вже за рік угоди ЄС з Україною про зону вільної торгівлі, яка б інтегрувала українську економіку до єврозони.

МВФ ухвалив для України минулого року стабілізаційний фонд у 12 мільярдів євро, але виділення грошей було призупинено через неналежну фінансову дисципліну уряду Юлії Тимошенко.

У цьому контексті Брюссель очікує співпраці між гілками влади в Україні натякаючи на протистояння між Юлією Тимошенко та Віктором Януковичем, які ще нещодавно були конкурентами у боротьбі за пост президента.

ФТ зазначає, що Брюссель прагне політичної та економічної стабільності в Україні, яка є найбільшою країною між ЄС та Росією та важливим посередником у постачанні російських енергоносіїв. Часопис зазначає, що економіка України впала минулого року на 15 відсотків, а її енергетичний сектор потребує реформування.

Новини на цю ж тему