Херсонські дороги: "Achtung! Minen!"

"Зима розгромила Херсон. Рахунок 15:0", "Міські дороги: Achtung, Minen!" - саме так про херсонські дороги писала місцева преса протягом останніх тижнів.

Image caption Це не яма, а вирва чи прірва!

Не встигли херсонці оговтатись від сильних снігопадів та ожеледиці, не характерних для півдня, як довелося звикати до нової реальності. Сніг розтанув, а разом з ним і дороги. Як результат - поломки автотранспорту, ДТП і постійні затори.

"Дороги у нашому місті - просто жах! Я взагалі не розумію, навіщо я сплачую транспортний податок, якщо на таких дорогах я розбиваю свою машину. Зараз проїхати нормально по прямій взагалі неможливо. Доводиться об'їжджати ями, через це стаються аварії", - розповідає херсонець Ігор.

Поки об'їдеш...

У лютому співробітники обласного ДАІ зафіксували 17 ДТП, супутніми причинами яких були ями на дорогах. Начальник управління пояснює це тим, що під час будівництва та ремонту магістралей не дотримуються державних стандартів і технологій. От і не витримують вони таких погодних умов, що були у січні-лютому.

На одній із вулиць міста під легковим авто навіть провалився ґрунт. Після чого сталася аварія на каналізаційному колекторі, що там знаходився. Цей колектор обслуговував 250 житлових будинків, заклади освіти, лікарні та дошкільні установи. Винуватцями визнали інтенсивні опади, що призвели до підняття рівня ґрунтових вод.

25 числа - ще одна аварія на колекторі в іншому мікрорайоні. Чиновники говорять: машин у місті побільшало, відповідно дорожнє покриття не витримує. А тут ще й зима зі снігом та рясними дощами.

Аварії і поламані підбори

Image caption Яма на ямі...

Найбільш проблемна ділянка - площа Перемоги. Вона з'єднує декілька мікрорайонів із центром міста. Відремонтувати дорогу обіцяють до 9 травня за рахунок залишкових коштів з бюджету минулого року. На ямковий ремонт міських доріг у першому півріччі планують витратити майже шість з половиною мільйонів гривень.

А поки міські магістралі журналісти називають "фронтовими дорогами". Одна з газет навіть пропонує провести конкурс на найкращу яму в Херсоні. А яму-переможницю назвати прізвищем міського голови.

На такі ж красномовства здатні і пересічні херсонці, коли розмова стосується доріг.

"Знаєте, колись були такі качелі, як американські горки. Так ми зараз називаємо "херсонські". Дороги страшні! Люди буквально падають із сидінь, коли їдуть", - розповідає кондуктор тролейбуса Валентина. - "Я коли із роботи додому повертаюся, то як нєваляшка: руки, ноги трусяться, голова труситься".

"Я дуже люблю ходити на високих підборах, але з такими дорогами це стало неможливо. Я купила нове взуття, але його вже можна викинути - зламала підбори", - скаржиться херсонка Маша.