Львів одягає шоколадні шати

шоколад
Image caption Фото із сторінки свята

Навчитись виготовляти шоколадні скульптури, скуштувати листівку з видами Львова та подивитись на шоколадну копію міської ратуші вагою 300 кг - усе це можна зробити на вихідні у Львові. Місто вже втретє відзначає свято шоколаду. Один із організаторів святкування - позаштатний радник міського голови Львова Андрій Сидор - розповів Бі-Бі-Сі, як вони збираються повернути місту славу шоколадної столиці. Бі-Бі-Сі: Чому саме шоколад - Львів же ж кавове місто?

Андрій Сидор: Якщо брати років 20-30 тому, то Львів чітко асоціювався з кавою, шоколадом, пивом і телевізорами "Електрон". Тобто залишились чотири такі, як на мене, ностальгійні речі, пов'язані зі Львовом ще з радянських часів. В австрійські і польскі часи Львів був однією зі східноєвропейських столиць шоколаду. Тут була одна з перших шоколадних фабрик. У цей час було такі дві шоколадні фабрики: у Швейцарії - у Берні та у Львові - на всю Європу.

Бі-Бі-Сі: Розкажіть про саме святкування - що цікавого можна буде побачити у Львові на цих вихідних?

Андрій Сидор: В перший день, 6-го числа, буде майстер-клас з виготовлення шоколадних скульптур відомого в Україні ужгородського шоколадьє Валентина Штефаньо. Він буде виготовляти шоколадну скульптуру Лева, як символа міста Львова.

Бі-Бі-Сі: Проект скульптури затверджено чи він буде імпровізувати?

Андрій Сидор: Я думаю, що він сам уже знає і щось готує. Він уже майже місяць готується до свята. Він спеціально відклав на день свою поїздку до Франції на чемпіонат світу з кулінарних мистецтв.

Бі-Бі-Сі: А який розмір буде чи вага?

Image caption Шоколадний торт на 1-му святі

Андрій Сидор: Вагу не вгадаю, а розмір буде до 2-х метрів, - як сказав Валентин. Крім того він уже виготовляє такий "limited edition" (обмежену кількість) шоколадок до Свята шоколаду - з білого і чорного шоколаду з логотипом свята. Одні - з видом Львова, а інші з дівчатками, які їдять шоколад. Другий день 7-го числа традиційно, третій рік підряд, Віденська кав'ярня робить торт. Перший рік він був найважчий, минулого року був завдовжки близько 20 метрів. А цього року він буде вимірюватись у висоту і це буде точна копія Львівської ратуші. Загальна вага близько 300 кг і з них 130 кг буде чистого шоколаду. Крім того три дні у Палаці мистецтв буде працювати країна Шоколандія, де дітки будуть із шоколадних плиток будувати шоколадні міста. Потім буде голосування, і 8-го числа ми з двох команд будем обирати найкращу. Капітан цієї команди отримає статус "шоколадного архітектора Львова". Крім цього діти будуть малювати шоколадом на бісквітних коржах, на вафельних коржах. Буде працювати шоколадний "боді-арт" дитячий. На обличчях діточок професійні художники будуть малювати різного роду малюнки. Також 6-го і 7-го березня 10 скульпторів будуть виготовляти шоколадні скульптури. Це все - на очах відвідувачів свята. Як зрештою і майстер-клас Валентина Штефаньо і виготовлення шоколадної ратуші. 8-го числа все закінчиться великим шоколадним балом у будинку вчених, де танц-мейстером буде Григорій Чапкіс, і Влад Яма буде проводити майстер-клас. Ми сподіваємось, що цей Шоколадний бал стане головною світською подією року, що починається. Люди забудуть про вибори і зможуть відпочити, розважитися. Враховуючи, що це будуть 3 дні вихідних, ми очікуємо величезну кількість туристів.

Бі-Бі-Сі: А скільки людей відвідало Львів за попередні Шоколадні свята?

Андрій Сидор: Минулого та позаминулого року, я думаю, що у нас було близько 10 тисяч людей. Але свято у нас відбувалось 1 день. Цього року це три дні, вік-енд і 8-ме березня, і бал. Я думаю, що буде величезна кількість людей. От відвідуваність сайта свята www.shokolad.lviv.ua. Вчора, наприклад, зайшло 1103 людини. Враховуючи, що це не інформаційний портал, а просто сайт свята, я вважаю, що це велика кількість. Маса замовлень від туристичних фірм, які везуть групи спеціально до Львова і саме на цей вік-енд - на свято шоколаду. Масово замовляють в інтернеті квитки. Але точну кількість складно сказати. 9-го числа ми будемо принаймні точно знати кількість людей, які прийдуть до Палацу мистецтв і які прийдуть до Оперного. Біля Оперного буде стояти екран і на ньому будуть йти прямі транляції з Палацу мистецтв, а також там буде флеш-моб "обміняй цигарку на цукерку". Там же буде місце, де пройде "шоколадний квест". Свято, порівняно з минулим роком, виросло якщо не в 10 разів, то близько до цього.