Стабільність і європейські перспективи

Президенти України і ЄС
Image caption Президенти України і ЄС

Голова Комітету Верховної Ради з питань європейської інтеграції Борис Тарасюк заявив, що за умови внутрішньополітичної стабільності в Угоді про асоціацію між Україною та ЄС може бути прописане положення про перспективу членства.

Європейські перспективи

Під час виступу на круглому столі “Зовнішня політика України на новому етапі” він сказав, що, принаймні, європейська сторона відклала це питання на завершальний етап переговорного процесу:

“Я не сумніваюся, що за умови внутрішньополітичної стабільності ми можемо очікувати появи в майбутній Угоді про асоціацію положення про перспективу членства України в ЄС. Принаймні, переговорна сторона ЄС відклала це питання на завершальний етап переговорного процесу”.

Позитивні месиджі

Борис Тарасюк сказав, що новообраний президент Віктор Янукович починає свою каденцію з досить позитивних месиджів, які, за його словами, на жаль, Україна не отримала в 2005 році після Помаранчевої революції.

При цьому він нагадав про резолюцію Європейського парламенту, в якій зазначається, що Україна може подавати заявку на вступ до ЄС:

“Це дуже позитивний месидж, і, звичайно, дуже хотілося б, щоб Україна за часів президентства Януковича не втратила простягнуту руку з боку ЄС”.

Негативні сигнали

Водночас Борис Тарасюк висловив стурбованість “сигналами, які лунають в оточенні президента Януковича”.

Зокрема, за його словами, між першим і другим туром президентських виборів у парламенті було зареєстровано законопроекти від депутатів Партії регіонів, які фактично спрямовані на підрив відносин України з ЄС.

Один з цих законопроектів, каже голова парламентського комітету, стосується денонсації угоди про реадмісію між Україною та ЄС, яка свого часу укладалась в пакеті з угодою про спрощення візового режиму:

“Це потягнуло б за собою денонсацію з боку ЄС угоди про спрощення візового режиму і припинення переговорів про безвізовий режим”.

Україна і НАТО

Щодо висловлювань Віктора Януковича про НАТО, то Борис Тарасюк наголосив, що ніхто не скасовував закон про основи національної безпеки, ухвалений 19 червня 2003 року, який передбачає вступ України до НАТО:

“Мене дивують заяви і новообраного Президента, і керівництва МЗС. Це свідчить про низьку правову культуру і про те, що правової держави у нас ще немає”.