Одеська гуморина: бути чи не бути?

Православна церква Московського патріархату в Одесі просить керівництво міста не проводити 1 квітня традиційну одеську гуморину, бо цього року вона припадає на страсний тиждень перед Великоднем, що співпадаэ з суворим постом, який забороняє веселощі та співи.

У церкві кажуть, що роблять це на численні прохання віруючих, тому що святкування гуморини у місті супроводжується "розгнузданими та сповненими різними неподобствами веселощами" та споживанням алкоголю, тому її слід перенести.

1 квітня - страсний або чистий четвер

Питання про те, що Гуморину треба скасувати чи принаймні пепенести на великодні дні поставив митрополит Одеський та Ізмаїльський Агафангел.

Очільник одеської єпархії Української православної церкви Московського патріархату свою вимогу пояснює тим, що цьогорічний Великдень припадає на 4 квітня, передує святові Великий піст, і особливу вагу має його останній тиждень страсна седмиця.

Відзначається кожен день цього посту, зокрема страсний або чистий четвер. Він випадає на 1 квітня. І на загал саму традицію гуморини називає недоброю, а масові гуляння, якими сповнене ця свято, вважає мало не гріховним безчинством.

Ініціативу священнослужителя прокоментували релігієзнавці та представники інтелігенції, нагадуючи, що Україна є світською державою.

Вони вважають, що главі єпархії варто було б звертатися до своєї пастви із закликом не брати участі в веселощах, а не висувати вимоги до міської влади.

Тим, хто хоче дотриматся усіх канонів, Гуморина – не завада

Гуморина не є дине свято, яке співпало з Великим постом. Новий рік щоразу теж припадає на піст, однак пропозицій ігнорувати це свято не натходило.

Одна з головних переваг святкування Дня сміху в Одесі – поповнення грошей до місцевого бюджету. Багато людей приїздить на гуморину, вони привозять свої гроші, залишаючи їх в готелях, ресторанах.

Міську владу лякає відверте зіткнення між релігійною традицією та світською. Зокрема міський голова Одеси Едуард Гурвіц зазначив, що з усією повагою до митрополита Агафангела, скасування гуморини є неможливим. Оскільки це свято є візитівкою Одеси.

Навіть якщо уявити, що гуморину можуть скасувати, то всеодно традиційно приїдуть до міста десятки тисяч людей на свято. А також одесити всеодно вийдуть на вулицю, так як це було протягом багатьох років.

І навряд чи можна сподіватися, що раптом на вулицях запанує благочесна тиша, і люди, що приїхали розважатися скоріш за все не підуть до церкви