У Генпрокуратурі кажуть, що Кравченко згадав Кучму

похорон

Керівник групи з розслідування загибелі Юрія Кравченка Любомир Війтович сказав в інтерв’ю газеті, що в передсмертній записці екс-голови МВС згадується Леонід Кучма.

Нещодавно колишній президент Леонід Кучма заявив, що його імені у тій записні немає.

У відповідь Любомир Війтович сказав в інтерв’ю газеті «Сегодня», що після заяви колишнього голови держави в ГПУ розглядають можливість повернути справу на новий розгляд.

На цьому ж наполягає і вдова покійного генерала Тетяна Кравченко, яка не вірить в офіційну версію щодо самогубства свого чоловіка, який нібито двічі вистрілив у себе.

Через 5 років після його загибелі вона вимагає поновити розслідування.

Смерть колишнього міністра внутрішніх справ України Юрія Кравченка 4 березня 2005 року викликала чимало запитань у родичів і близьких загиблого.

Генпрокуратура та міністерство внутрішніх справ тоді дійшли висновку, що Юрій Кравченко вчинив самогубство, двічі вистреливши у себе. Тоді розслідування припинили, а справу закрили "за відсутності складу злочину".

Однак через п'ять років вдова генерала Тетяна Кравченко заявила, що домагатиметься, аби нова влада відновила розслідування смерті її чоловіка. Вона видала книжку "Честь і гордість", у якій розповіла про життя свого чоловіка.

Тетяна Кравченко, яку цитує газета "Сегодня", каже: "Я не вірю у версію про самогубство. Тому сподіваюся, що за президента Януковича генеральна прокуратура об'єктивно розслідуватиме справу про смерть мого чоловіка".

Запитання без відповіді

Олег Поваляєв, адвокат, який представляє інтереси вдови Кравченка, вважає, що є достатньо підстав для поновлення розслідування про загибель колишнього міністра. Він вважає, що "справа Кравченка - з тих, яку не хотіли розкрити, а могли".

"Підстав реанімувати закриту справу, про яку багато хто хоче швидше забути, більше ніж достатньо. Особисто у мене залишилася низка принципових запитань, які стосуються зошита, ручки Юрія Федоровича, які щезли з його будинку: хто їх взяв, чому, де вони знаходяться?" - каже адвокат. Також у книжці "Честь і гордість" є розділ про смерть Юрія Кравченка, яку написав відомий адвокат Андрій Федур. Він твердить, що Юрій Кравченко був убитий.

Політичні "танці з мерцями"

Того ж дня у пресі з'явилася заява екс-президента Леоніда Кучми, який твердить, що у передсмертній записці Юрія Кравченка його прізвище не згадується. Леонід Кучма розповів, що самої записки він не бачив, але йому доповідали, що там немає жодного прізвища.

Раніше екс-міністр внутрішніх справ Юрій Луценко оприлюднював зміст записки Кравченка: "Дорогі мої, я ні в чому не винен. Пробачте мене. Я став жертвою політичних інтриг президента Кучми і його оточення. Йду від вас із чистою совістю. Прощавайте".

Після заяв Леоніда Кучми Юрій Луценко сказав, що екс-президент каже неправду. "Із приходом нової влади створюється відчуття, що повертаються часи брехні і вседозволеності влади", - заявив Юрій Луценко.