Президент Янукович - у Москві з візитом

Янукович і Медвєдєв
Image caption "Чорна смуга" у російсько-українських відносинах минула.

Президент Янукович перебуває з офіційним візитом у Москві, де він зустрічається з президентом Медвєдєвим та прем’єром Путіним.

В аеропорту пана Януковича зустріли заступник міністра закордонних справ Росії та посол Росії в Україні.

Президент Медвєдєв, відкриваючи у Кремлі зустріч з президентом Януковичем, висловив сподівання, що «з приходом нового президента України відносини між нашими країнами стануть суттєво більш близькими».

Пан Медвєдєв назвав «чорною смугою» стосунки з президентом Ющенком, яку він сподівається «перервати».

Очікувалося, що на переговорах домінуватиме питання постачання газу, проте, російський міністр енергетики повідомив, що під час зустрічі двох президентів не йшлося про ціну на газ. За словами міністра, це питання буде обговорюватися після створення в Україні нового уряду.

У питанні базування російського Чорноморського Флоту президент Янукович заявив, що ці питання «будуть вирішені з урахуванням позицій України і Росії».

Напередодні президент Янукович висловив упевненість, що зможе домовитися з Росією з усіх питань у газовій сфері. Водночас Газпром заявляв, що не має намірів переглядати газові контракти з Україною.

Перед від’їздом пан Янукович висловив сподівання, що його візит приведе до «крутого повороту» у покращенні відносин між двома країнами.

Очікувалося, що візит нового українського президента до Москви має відбутися після формування нового уряду. Проте наразі відбулася лише відставка попереднього уряду Юлії Тимошенко.

Делегація

У складі української делегації - кілька представників адміністрації нового президента – голова адміністрації Сергій Льовочкін та його заступниця Ганна Герман, міністр закордонних справ Петро Порошенко, посол України в Росії Костянтин Грищенко, виконуючий обов’язки голови СБУ Валерій Хорошковський, а також низка депутатів, яких називають серед кандидатур на міністерські посади – Юрій Слаута, Юрій Бойко, Володимир Козак.

Напередодні свого візиту до Москви в інтерв’ю російському телеканалу «Вєсті» Віктор Янукович висловив жаль, що впродовж останніх 5 років “було порушено договірну базу україно-російських стосунків у газовій галузі.” Проте у Москві вже заявили, що розраховують на збереження незмінними чинних газових контрактів, укладених із попереднім урядом.

Утім, оглядачі вважають, що після відставки голови Нафтогазу та уряду, включно із міністром палива та енергетики, предметно обговорити це питання із представниками російської влади під час цього візиту досить складно.

"Новий старт"

Покращення стосунків з Росією було одним з головних гасел передвиборчої кампанії пана Януковича.

Свій перший візит на посаді президент Янукович здійснив до Брюсселя, але він твердив, що якби його спочатку запросили до Москви, то він би "поїхав спочатку до Росії."

Водночас посол України в Росії Костянтин Грищенко каже, що цей візит має дати “новий старт для діалогу на найвищому рівні, “ і “дозволить відкрити нову сторінку в україно-російських відносинах.”

Саме цим, на думку оглядачів, і завершиться перший московський візит Віктора Януковича, оскільки предметно обговорювати традиційні теми порядку денного в україно-російських стосунках, як газотранспортний консорціум, базування російського флоту у Севастополі, статус російської мови, поки що нема з ким, а також небезпечно з огляду на плани Партії регіонів, лідером якої є Віктор Янукович, створити коаліцію із національно-орієнтованою Нашою Україною.

Співголова російського опозиційного руху Солідарність Борис Нємцов сказав Бі-Бі-Сі, що після Помаранчевої революції відношення до пана Януковича у Москві стало "більш адекватним".

Новини на цю ж тему