Нова коаліція формує уряд

Невдовзі по тому, як голова Верховної Ради України Володимир Литвин оголосив про утворення коаліції "Стабільність і реформи" у складі 235 депутатів, нова парламентська більшість на чолі з Партією регіонів почала процес формування уряду.

Президент Віктор Янукович прибув до парламенту, щоб підтримати пропозицію коаліції щодо голови наступного уряду України. Пан Янукович вніс подання на призначення прем'єр-міністром Миколи Азарова.

Президент України запропонував на посаду міністра оборни Михайла Єжеля, колишнього командувача ВМС Збройних сил України, а на посаду міністра закордонних справ Костянтина Грищенка, нині посла України в Росії і колишнього міністра закордонних справ.

На посаду голови Служби безпеки України пан Янукович запропонував кандидатуру Валерія Хорошковського.

Кореспондент Бі-Бі-Сі каже, що затвердження Миколи Азарова прем'єр-міністром не становитиме проблеми з огляду на злагодженість дій Партії регіонів, яка консолідує в своїх руках владу.

У виступі в парламенті Микола Азаров сказав, що його політична сила вже має план виходу України з кризи, а через місяць запропонує проект державного бюджету на 2010-ий рік.

За словами пана Азарова, найважче завдання сьогодні - розробити і схвалити реалістичний державний бюджет.

Він поклав відповідальність за економічні проблеми України на політику попереднього уряду Юлії Тимошенко.