Тігіпко: Для мене це політичний ризик

Віце-прем’єр-міністр України Сергій Тігіпко погодився працювати у новому уряді для того, щоб якнайшвидше розпочати реформи.

"Люди, які голосували за мене, голосували за реформи і за дії. Мені не важливий пост, мені важлива дія. Для мене це політичний ризик. Якщо будуть реформи - я виграю, не будуть - я програю ", - сказав він на наступний день після свого призначення.

Сергій Тігіпко вважає недоцільним перехід в опозицію і схвально відгукується про створення комітету з реформ під президентом Віктором Януковичем.

Водночас віце-прем’єр запевнив, що розуміє всі політичні ризики, які він взяв на себе, але сподівається, що його робота на новій посаді принесе Україні позитивні результати.

“Я вважаю моє перебування в уряді результатом минулих президентських виборів”, - заявив новий віце-прем’єр. Він зайняв третє місце після першого туру президентських виборів, набравши більше 13% голосів виборців.

Новий віце-прем’єр вважає, що не варто повністю оновлювати весь апарат уряду і заступився за Олександру Кужель, голову Державного комітету України з питань регуляторної політики і підприємництва. Сергій Тігіпко вважає, що вона має лишитися на своїй посаді, бо “має багато напрацювань” в уряді Юлії Тимошенко.

За кілька днів до призначення Сергій Тігіпко заявляв, що не працюватиме в уряді, якщо його буде створено внаслідок неконституційного формування коаліції. Пан Тігіпко називав "політичним рейдерством" і помилкою команди Януковича зміну регламенту парламенту і закликав до дострокових виборів Верховної Ради.

Цушко - не трагедія

Віце-прем`єр Сергій Тігіпко вважає, що не потрібно драматизувати ситуацію з призначенням Василя Цушка на посаду міністра економіки.

Тігіпко зазначив, що склад Міністерства економіки дуже сильний, а Цушко чудово впорається з адміністративною і управлінською роботою в міністерстві.

"Ви маємо добре розуміти, що міністр - це політичне призначення. Міністр - це не завжди має бути суперфахівець. Перш за все - це адміністратор", - заявив Тігіпко.

"Я можу сказати, що Міністерство економіки сьогодні дуже професійне. З багатьма людьми я ще працював, коли був міністром – дуже професійні кадри. Це запорука того, що в Кабміні є сильне міністерство. Цушко, я впевнений, буде сильним адміністратором. Він знає, що таке міністерство, що таке обладміністрації. Як адміністратор він впорається. Все решта - уважно слухатиме фахівців, навчиться якимсь речам", - додав він.

При цьому він нагадав, що Цушко багато років працював у профільних комітетах Верховної Ради. "В цілому ситуацію він досить непогано розуміє", - вважає Тігіпко.

Новини на цю ж тему