Янукович визначається з Сі-Брізом 2010

В адміністрації президента України заявляють, що Київ зацікавлений у проведенні міжнародних військових навчань Сі-Бріз 2010.

Заступник голови АП Ганна Герман сказала Бі-Бі-Сі, що ці навчання сприятимуть вишколу українського війська і нині іде процес аналізу, коли ці навчання найкраще проводити.

Фракція комуністів, яка є учасником коаліції з Партією регіонів, заявила, що вона буде голосувати проти допуску на територію України військових підрозділів НАТО і проведення міжнародних навчань Сі-Бріз, попереджаючи, що комуністи готують звернення до президента Януковича з вимогою дотримуватися своїх передвиборчих обіцянок, зокрема, щодо статусу України, як нейтральної і позаблокової держави.

На думку КПУ, одним з кроків на шляху досягнення такого нейтрального статусу є відмова від проведення на території України міжнародних навчань за участю військових підрозділів країн, які входять до НАТО.

Тим часом чільниця Адміністрації президента Ганна Герман в інтерв’ю Бі-Бі-Сі запевнила, що ПР буде говорити з партнерами по коаліції, переконуючи, що навчання не мають ніякого відношення до НАТО. Ще раз нагадавши, що ці навчання Київ може використати для посилення боєздатності Збройних Сил.

Напередодні командувач ВМС України Ігор Тенюх заявив, що Київ таки має намір провести міжнародні навчання Сі-Бріз.

У попередні кілька років з ініціативи лівих і про російсько налаштованих сил у південних регіонах України міжнародні навчання були скасовані. На думку експертів, це негативно вплинуло на міжнародний імідж України.