Тарасюк: влада ставить під сумнів закон про безпеку

Віктор Янукович і колишній генсек НАТО Схефер
Image caption Віктор Янукович і колишній генсек НАТО Схефер (архівне фото)

Голова комітету ВР з євроінтеграції, колишній міністр закордонних справ Борис Тарасюк каже, що президент Віктор Янукович ставить під сумнів ухвалений 2003 року закон про основи національної безпеки.

Про це пан Тарасюк заявив, промовляючи на презентації досліджень українських політологічних центрів щодо ставлення України до нової стратегічної концепції НАТО.

Екс-міністр вважає, що з приходом нової влади в Україні став під загрозу один із стратегічних зовнішньополітичних пріоритетів України, який був незмінним з початку 90 років, а саме курс на членство в НАТО і ЄС.

Окрім цього, як каже пан Тарасюк, новим головою держави ставиться під сумнів закон про основи національної безпеки, який був ухвалений конституційною більшістю 2003 року.

Пан Тарасюк нагадав, що одна із статей Вашингтонського договору про створення НАТО говорить про те, що напад на одного з учасників Угоди є нападом на всіх учасників колективної безпеки.

Українські експерти, які промовляли на презентації, стверджували про нове бачення українцями ролі НАТО у 21 столітті.

Позиція Януковича щодо НАТО - незмінна

Оглядачі відзначають, що позиція президента України Віктора Януковича стосовно НАТО залишається незмінною.

Він її підтвердив, перебуваючи у Москві. Сказавши, що Україна, як європейська, позаблокова держава, буде вибудовувати свої взаємини з НАТО, згідно зі своїми національними інтересами. І так буде завжди, запевнив президент.

За різними оцінками, нині близько половини населення України не підтримує вступ до Альянсу, а лише третина висловлюється за таке приєднання.

Тим часом експерти кажуть, що свого часу і більшість мешканців держав Східної Європи були проти вступу до НАТО, але потім змінили свою точку зору.